Strona główna Wydarzenia Świdnica Dziura załatana, ale krawężniki zniszczone

Dziura załatana, ale krawężniki zniszczone [FOTO]

0

Stan jezdni ulicy Parkowej, której obciążenie zwiększyło się wraz z ruchem generowanym przy budowie nowych domów wielorodzinnych, pozostawia wiele do życzenia. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o zapadlisku, które powstało na wysokości nr 22. Dzisiaj prace dobiegają końca, ale przy okazji mieszkańcy wskazują na nowe zniszczenia.

Głęboka dziura na środku jezdni została zauważona 14 listopada. – Jak pokazała przeprowadzona dziś za pomocą kamery inspekcja, wewnątrz kanału sanitarnego ogólnospławnego znajdują się dwa otwory – uszkodzenia, przez które może wydostawać się po większych opadach zawartość kanału i powodować podmywania nawierzchni. Otwory zostaną zaklejone od zewnątrz po uprzednim odkopaniu. Prace z uwagi na mniejszy ruch samochodów zostały zaplanowane na sobotę, 18 listopada. Od poniedziałku powinno rozpocząć się naprawianie nawierzchni, jednak z uwagi na zły stan techniczny poniemieckiego kanału, zagęszczanie gruntu będzie musiało odbywać się stopniowo, więc nasze barierki znikną z tego miejsca dopiero pod koniec przyszłego tygodnia – informował dzień później Witold Tomkiewicz, rzecznik ŚPWiK.

Prace udało się przyśpieszyć, ale nie obyło się bez problemów. – W sobotę 18 listopada od rana do godziny 13 wodociągi powiększyły wykop w jezdni do rozmiarów 3×2 m i głębokości ok 2 metry, ogrodziły metalowymi barierami a przy okazji przejeżdżając prze teren drogi wewnątrzosiedlowej przy ulicy Parkowej 22-22a dokonały uszkodzeń 13 krawężników betonowych powodując ich pęknięcia.
Sprawcą był pojazd MAN TRUCK zarejestrowany na naszym monitoringu – poinformował jeden z mieszkańców. O wyjaśnienia zwróciliśmy się do ŚPWiK. – Uszkodzenia kanału sanitarnego zostały naprawione w sobotę, 18 listopada, a dzięki zastosowaniu dodatkowej osłony będzie można odtworzyć nawierzchnię szybciej niż początkowo informowałem. Odnośnie ukruszenia obrzeża betonowego drogi wewnętrznej kołami naszej wywrotki: trwa analiza przesłanych zdjęć i zdarzenia i oczekujemy na stanowisko właściciela drogi/terenu – poinformował rzecznik spółki miejskiej Witold Tomkiewicz.

/red./
Zdjęcia Swidnica24.pl oraz nadesłane przez czytelnika

Poprzedni artykuł„How to have sex”” w ramach OFFowych czwartków w Multikinie
Następny artykułOkna skrzydłowe a inne rozwiązania na rynku