Strona główna Sport Piłka nożna Do Prochowic po przełamanie

Do Prochowic po przełamanie

0

Po serii kiepskich występów zakończonych porażkami, piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica zagrają o przełamanie. W sobotę, 4 listopada dojdzie do ważnej potyczki dla układu środkowych rejonów tabeli Koleje Dolnośląskie IV ligi.

Biało-zieloni już jutro zagrają na wyjeździe z Prochowiczanką Prochowice. Z rywalem na piłkarskim boisku spotkaliśmy się całkiem niedawno, bo podczas sierpniowej próby generalnej przed startem sezonu 2023/2024. Nie mielibyśmy nic przeciwko, żeby sobotnie starcie zakończyło się przekonującym triumfem goście. Sparingi, to jednak sparingi, a rozgrywki ligowe, to całkiem „inna para kaloszy”. Niemniej jednak zagraliśmy wtedy dobre spotkanie, wygrywając na boisku Prochowiczanki 5:2.

Obie drużyny plasują się blisko siebie w tabeli Koleje Dolnośląskie IV ligi. Prochowiczanie, którzy w ostatniej serii meczów musieli uznać na wyjeździe wyższość Piasta Żmigród (2:4) z dorobkiem 12 punktów znajdują się na 14. pozycji w stawce. Biało-zieloni mają 3 „oczka” więcej i plasują się dwa piętra wyżej. Nie da się ukryć, że sobotnia konfrontacja będzie tą z cyklu tych za 6 punktów. Ewentualna wygrana na którą nas z pewnością stać mogłaby pozwolić na awans o kilka pozycji i w lepszych nastrojach przygotować się do kolejnego boju, podczas którego podejmiemy na własnym stadionie zespół Moto-Jelcza Oława.

14. kolejka Koleje Dolnośląskie IV ligi:
Prochowiczanka Prochowice – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 4 listopada, 13:00
Moto Jelcz Oława – Polonia Środa Śląska 4 listopada, 13:00
Zenit Międzybórz – Chrobry II Głogów 4 listopada, 13:00
Górnik Nowe Miasto Wałbrzych – Słowianin Wolibórz 4 listopada, 14:00
Iskra Księginice – Miedź II Legnica 4 listopada, 13:00
KS Łomnica – Łużyce Lubań 5 listopada, 11:00
Barycz Sułów – Piast Nowa Ruda 3 listopada, 18:30
BKS Bobrzanie Bolesławiec – Lechia Dzierżoniów 4 listopada, 14:00
Piast Żmigród – Górnik Złotoryja 4 listopada, 13:00

/MDvR/

Poprzedni artykułDo gry wkraczają najmłodsi z najmłodszych [HARMONOGRAM]
Następny artykułWykorzystując przerwę, sparowali z Miedzią