Strona główna Kultura Alchemicy zapraszają na spotkanie z Dominiką Ostałowską

Alchemicy zapraszają na spotkanie z Dominiką Ostałowską

0

Świdnicki Ośrodek Kultury w ramach projektu Alchemia Teatralna zaprasza na spotkanie ze znakomitą aktorką Dominiką Ostałowską. Dwukrotna laureatka Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł, znana m.in. z serialu „M jak Miłość” będzie gościła w Świdnicy 1 grudnia.

Znana jest z wielu ról teatralnych oraz występów w znaczących filmach. Była związana z warszawskimi teatrami Ateneum 1994–2000) i Powszechnym (2000–2012), obecnie występuje w Teatrze Studio. Za rolę Marianny w Opowieściach lasku wiedeńskiego Ödöna von Horvátha w reżyserii Agnieszki Glińskiej otrzymała Nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza miesięcznika „Teatr” za sezon 1998/1999.

Zagrała m.in. w „Garderobianym” Krzysztofa Zaleskiego (1997), „Kobiecie z morza” Roberta Wilsona (2005), wielokrotnie występowała w spektaklach Anny Augustynowicz oraz Agnieszki Glińskiej. Stworzyła przejmującą kreację Izabeli w „Miarce za miarkę” Augustynowicz (2007), za którą została nagrodzona na festiwalu KONTAKT i Ogólnopolskim Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Zagrała w wielu filmach, m.in. w „Łagodnej” Mariusza Trelińskiego, „Historiach miłosnych” Jerzego Stuhra, „Wojaczku” Lecha Majewskiego oraz „Daleko od okna” Jana Jakuba Kolskiego. Wystąpiła również w kilkunastu spektaklach Teatru Telewizji oraz w licznych słuchowiskach radiowych, za które była kilkakrotnie nagradzana. Spotkanie z artystką poprowadzi Mariola Mackiewicz.

piątek 1 grudnia, godz. 18:00

sala teatralna ŚOK, Rynek 43

bilety: 5 zł (dostępne w kasach ŚOK oraz na stronie bilety.sok.com.pl)

/opr. red./

Poprzedni artykułMasz trudności ze znalezieniem pracy? Poznaj te 3 pomysły, które warto zrealizować!
Następny artykułImport a obsługa prawna firm