Strona główna Sport Piłka ręczna Ze zwycięstw cieszyły się drużyny młodzików

Ze zwycięstw cieszyły się drużyny młodzików

0

W minionym tygodniu o ligowe punkty walczyły cztery drużyny młodzieżowe Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej. Grali juniorzy młodsi i młodzicy. Tym razem ze zwycięstw cieszyły się dwa zespoły młodzików.

ŚKPR I (rocznik 2009) trenera Wojciecha Jabłońskiego zmierzył się z nieco wyżej notowaną drużyną Siódemka Miedź Legnica. Spotkanie było bardzo emocjonujące. Do przerwy ŚKPR wypracował cztery bramki przewagi (13:9), ale w drugiej połowie przeciwnicy zaczęli coraz mocniej deptać po piętach. Na dziesięć minut przed końcem Siódemka doszła wynik na remis 18:18. Ostatecznie wszystko skończyło się jednak happy endem, bo młode Szare Wilki zwyciężyły 22:21 i zainkasowały bardzo ważne i zasłużone trzy punkty w rozgrywkach Dolnośląskiej Ligi Młodzików!

ŚKPR I Świdnica – Siódemka Miedź Legnica 22:21 (13:9)

ŚKPR I: Świder – F. Stadnik 8, K. Pawlak 5, J. Kocjan 3, Zając 3, Litwińczyk 2, Szychowski 1, Lurka, Boroński

Młodszy zespół młodzików ŚKPR-u z rocznika 2010 trenerki Justyny Curyl miał za rywala drugą drużynę Chrobrego Głogów. Początek należał do gości, którzy w pewnym momencie odskoczyli nawet na cztery bramki (3:7). Z czasem nasi młodzi zawodnicy zaczęli grać spokojniej i skuteczniej, co przełożyło się szybkie odrobienie strat i objęcie prowadzenia 15:12 do przerwy. W drugiej połowie walka była bardzo zacięta. ŚKPR odskakiwał na trzy-cztery bramki, ale Chrobry kilka razy niwelował przewagę do tylko jednego trafienia. Wygraną 33:29 przypieczętował z rzutu karnego Jan Kortas. Najlepszym strzelcem meczu był Mikołaj Kozar, zdobywca 12 bramek.

ŚKPR II Świdnica – Chrobry II Głogów 33:29 (15:12)

ŚKPR II: Wasilewicz, Grasiewicz, Kopeć – Kozar 12, Bronikowski 4, Stramek 4, F. Paluch 3, Sawicki 3, Sz. Kocjan 2, Kortas 1, Ożóg 1, Święs 1, B. Miedziński, Banaś, Madura, Chmielewski

W czwartkowy wieczór, 19 października młode Szare Wilki z ekipy ŚKPR I Świdnica trenera Patryka Dębowczyka zmierzyły się w meczu Dolnośląskiej Ligi Juniorów Młodszych z Siódemką Miedzią Legnica. Po dwóch wygranych z rzędu, tym razem następnych punktów zdobyć się nie udało. Goście wygrali 37:28, ale na osłodę pozostał niezwykły wyczyn Maksymialiana Bieryta, który zdobył w tym meczu 18 bramek!

ŚKPR I Świdnica – Siódemka Miedź Legnica 28:37 (13:22)

ŚKPR I: Szwaczek – Bieryt 18, Sz. Paluch 4, Turzański 3, Walaszczyk 2, Kotarba 1, Fitrzyk, Folcik, Słomiński, Walczak, Sz. Błaszczyk, Bednarz

Przed równie trudnym zadaniem stanęła młodsza drużyna juniorów młodszych z rocznika 2008 trenera Krzysztofa Terebuna, która w niedzielę, 22 października podejmowała drugi obok Miedzi niepokonany dotąd w lidze zespół Chrobrego Głogów. Świdniczanie nie byli więc faworytem, a dodatkowo wystąpili w nieco osłabionym składzie lub z graczami świeżo po infekcjach. Goście bardzo szybko odskoczyli na bezpieczny dystans bramkowy – w 11. minucie było już 8:1. Do przerwy Chrobry prowadził 23:15. W drugiej połowie nadal trwała szalona strzelanina, a Chrobry zwyciężył 43:31.

ŚKPR II Świdnica – Chrobry Głogów 31:43 (15:23)

ŚKPRII: Anioł, Jamroży – Mitek 9, Matyas 6, Kozłowski 5, D. Błaszczyk 3, Lipek 3, Marek 2, Tarnowski 1, Wróbel 1, Choiński 1, Ruszaj, Czapla