Strona główna 112 Zamówił konsolę, dostał rolkę z folią

Zamówił konsolę, dostał rolkę z folią

0

Świdniccy policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność podczas internetowych zakupów. Na nieuczciwego sprzedawcę natrafił ostatnio 25-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego.

Na jednym z portali sprzedażowych udostępniono ogłoszenie, w którym oferowano markową konsolę do gier w bardzo atrakcyjnej cenie – dużo poniżej ceny rynkowej. Ofertą zainteresował się 25-letni mieszkaniec naszego powiatu. Mężczyzna prowadził konwersację ze sprzedającą go osobą. Strony ustaliły szczegóły transakcji, a 25-latek zdecydował się na zakup. Jego radość niestety nie trwała długo. Gdy wyczekiwana przesyłka wreszcie dotarła, po jej rozpakowaniu okazało się, że zamiast konsoli w środku była… rolka z folią. Pokrzywdzony złożył stosowne zawiadomienie – informuje Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Policjanci w tej sprawie prowadzą postępowanie. – Szczęśliwie dla kupującego, dokonał on zakupu z opcją bezpiecznej przesyłki, dzięki czemu 1150 złotych za przedmiot trafiło do „banku” z portalu sprzedażowego. Opcja ta polega na tym, że przelewając pieniądze za zakupiony towar środki nie trafiają od razu do sprzedającego. Następuje to dopiero po potwierdzeniu od kupującego, że kupiony towar jest zgodny z opisem – przywołuje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułJutro startuje 9. Festiwal Filmowy Spektrum w Świdnicy [PEŁNY PROGRAM]
Następny artykułDwa śródmiejskie podwórka przeszły przemianę. Ich przebudowa pochłonęła 10 mln złotych [FOTO]