Strona główna Sport Piłka ręczna Wolsztyniak nieznacznie lepszy

Wolsztyniak nieznacznie lepszy

0

Trzeba jeszcze poczekać na pierwsze wyjazdowe punkty w tym sezonie. W meczu 5. kolejki I ligi piłkarzy ręcznych ŚKPR Świdnica nieznacznie przegrał w Rakoniewicach z Wolsztyniakiem Wolsztyn 28:30 (13:12).

re

Całe spotkanie było bardzo zacięte, żadna z drużyn nie prowadziła różnicą większą niż trzy bramki. Do przerwy minimalną przewagę mieli świdniczanie (13:12). Osiem minut po zmianie stron Szare Wilki wyszły na prowadzenie 19:16, ale na kwadrans przed końcem Wolsztyniak doprowadził do remisu 20:20. – Druga połowa, a zwłaszcza druga jej część była zła w naszym wykonaniu. Graliśmy za wolno i popełniliśmy sporo błędów. Wolsztyniakowi trzeba oddać, że zagrał ambitniej i dzięki temu wygrał zasłużenie – mówił po meczu Arkadij Makowiejew, prezes ŚKPR-u.

Na pięć minut minut przed końcem spotkania Wolsztyniak objął prowadzenie 27:24. W końcówce ŚKPR zbliżył się na jedną bramkę po celnym rzucie Dawida Pęczara, ale odpowiedział Mariusz Rogoziński i gospodarze wygrali 30:28. Za tydzień (sobota, 21 października, godzina 18.00) ŚKPR zagra z zamykającym tabelę Liderem Swarzędz.

Wolsztyniak – ŚKPR Świdnica 30:28 (12:13)

Przebieg meczu: 5 min (3:2), 10 min (6:5), 15 min (8:8), 20 min (9:9), 25 min (10:12), 30 min (12:13), 35 min 15:16, 40 min (17:19), 45 min (20:20), 50 min (23:23), 55 min (27:24), 60 min (30:28)

ŚKPR: Shupyk, Mirga – Pęczar 8, Sz. Pedryc 5, Galik 3, Etel 3, P. Pedryc 3, Piróg 2, Szporko 2, Bieryt 1, Zelek 1, Kochlewski, Czynszak, Pierzak

Karne: Wolsztyniak 9/8, ŚKPR 2/2

Kary: Wolszytyniak 12 minut, ŚKPR 8 minut