Strona główna Sport Inne Własne ściany pomogły, niepokonany wicelider pokonany!

Własne ściany pomogły, niepokonany wicelider pokonany!

0

Znakomicie wypadli w ostatnią niedzielę, 29 października trzecioligowi koszykarze Domino Polonia Świdnica. Biało-zieloni sprawili miłą niespodziankę, ogrywając w hali widowiskowo-sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno na Zawiszowie niepokonanego jak dotąd wicelidera rozgrywek. Drużyna MKS-u Sokół Basket Żary wracała do domu na tarczy…

Świdniczanie prowadzeni przez trenera Piotra Ciska mieli w nogach środowy, daleki wyjazd do Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie pokonaliśmy w zaległym boju miejscową drużynę Młodzieżowego Klubu Koszykówki 87:82. Teraz poprzeczka miała powędrować jeszcze wyżej i tak też się stało. Nasi koszykarze zaprezentowali się znakomicie, sprawiając problemy rywalom od pierwszych minut tej konfrontacji. Po pierwszej kwarcie było 18:12, ale do przerwy goście zdołali odwrócić wynik i wyjść na prowadzenie. Do szatni oba zespoły schodziły przy wyniku 39:38 na korzyść Sokoła Basket Żary. Po zmianie stron na parkiecie trwała wyrównana walka, decydowało każde posiadanie piłki, a wszelkie straty, czy niewykorzystane szanse, mogły przesądzić o końcowych losach pojedynku. Trzecia ćwiartka padła nieznacznie łupem świdniczan (21:18) i przed ostatnimi 10 minutami gry było 59:57 dla miejscowych. W ostatniej części gry nie daliśmy wyrwać sobie wygranej, triumfując 81:76!

Drużyna Polonii znów mogła liczyć na fenomenalnie dysponowanego ostatnio skrzydłowego Tomasza Kosmalę. Do 45 punktów zdobytych w środę (!), dołożył tym razem 23 „oczka”, będąc najskuteczniejszym zawodnikiem na parkiecie. Nasz punktowy lider mógł liczyć na fantastyczne wsparcie w postaci swoich partnerów. Dodajmy, że aż czwórka kolejnych graczy zakończyła mecz z podwójną zdobyczą punktową: Mateusz Soboń (15), Kacper Stokłosa (15), Andrzej Słobodzian (12), Grzegorz Poradzisz (10). Biało-zieloni z 3 zwycięstwami i 2 porażkami plasują się obecnie na 2. pozycji w tabeli. Dodajmy jednak, że ekipy z miejsc trzy i cztery mają o jeden pojedynek rozegrany mniej.

Domino Polonia Świdnica – MKS Sokół Basket Żary 81:76 (18:12, 20:27, 21:18, 22:19)

Polonia: Kosmala (23), Soboń (15), Stokłosa (15), Słobodzian (12), Poradzisz (10), Sieńko (6), Merecki, Olszak, Kaczmarczyk, Ozga, Młynarski, Cisek.

/MDvR, FOTO: Domino Polonia Świdnica/