Strona główna Sport Piłka ręczna Udane występy świdnickiej młodzieży

Udane występy świdnickiej młodzieży

0

Pierwsze zwycięstwa w tym sezonie zanotowała starsza drużyna juniorów młodszych Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej i starszy zespół chłopców. Pierwszą porażkę ponieśli natomiast juniorzy młodsi z ŚKPR-u II. Przedstawiamy raport z rozgrywek młodzieżowych.

Pierwszy mecz w tym sezonie rozegrała drużyna chłopców z rocznika 2011. Występujący w grupie A Dolnośląskiej Ligi Chłopców podopieczni trenerki Justyny Curyl wygrali na wyjeździe z Dziewiątką Legnica. ŚKPR od początku uzyskał przewagę. Do przerwy Szare Wilczki prowadziły 8:3, a w drugiej połowie odskoczyły nawet na siedem bramek (16:9). Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem 22:18. Aż 12 bramek zdobył Jan Sawicki.

Dziewiątka Legnica – ŚKPR I Świdnica 18:22 (3:8)

ŚKPR I: Warachim W. Szmaj – Sawicki 12, Sz. Kocjan 6, Ożóg 3, Suszycki 1, Grudziński, Kasendra, B. Miedziński, Włudyka

W środę, 4 października drugi mecz w tym sezonie rozegrała młodsza drużyna juniorów młodszych. Świdniczanie w ramach 2. kolejki ulegli we własnej hali ekipie SMS Zagłębie Lubin 26:32 (12:19). Goście prawdopodobnie będą jednym z faworytów ligi. Praktycznie od początku spotkania budowali przewagę, która w drugiej części urosła nawet do 12 bramek. W końcówce grający dolnym rocznikiem zawodnicy trenera Krzysztofa Terebuna pokazali jednak, że stać ich na wyrównaną walkę z Zagłębiem. Odrobili sześć bramek straty i ostatecznie przegrali… sześcioma trafieniami.

ŚKPR II Świdnica – SMS Zagłębie Lubin 26:32 (12:19)

ŚKPR II: Anioł, Jamroży – Kozłowski 8, Matyjas 6, Mitek 5, D. Błaszczyk 2, Tarnowski 2, Suchecki 1, Wróbel 1, Czapla 1, Lipek, Ruszaj, Choiński

Tymczasem w niedzielę, 8 października już w ramach 3. kolejki ekipa ŚKPR I Świdnica trenowana przez Patryka Dębowczyka w derbowym pojedynku podjęła Victorię Świebodzice. Na konto naszej drużyny wpadło pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W pierwszych fragmentach meczu lepiej prezentowali się goście. Jeszcze w 19. minucie 7:6 prowadziła Victoria, ale końcówka pierwszej połowy była popisem świdniczan, którzy rzucili osiem bramek z rzędu i zeszli na przerwę z wynikiem 14:7 na swoją korzyść. Osiem minut po przerwie ŚKPR powiększył przewagę do dziesięciu bramek (18:8) i już do końca kontrolował wydarzenie, wygrywając ostatecznie 26:15.

ŚKPR I Świdnica – Victoria Świebodzice 26:15 (14:7)

ŚKPR I: Szwaczek – Bieryt 9, Turzański 4, Sz. Błaszczyk 3, Bednarz 3, Walaszczyk 3, Sz. Paluch 2, Folcik 2, Kotarba, Walczak

Poprzedni artykułPierwsze oznaki jesieni. Zrób zdjęcie i wygraj kalendarz Swidnica24.pl na 2024 rok!
Następny artykułCo z przebudową kolejnych odcinków alei Niepodległości? Znamy przewidywany termin rozpoczęcia prac [FOTO]