Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Uczniowie posprzątali zapomniane mogiły

Uczniowie posprzątali zapomniane mogiły [FOTO]

0

Po raz kolejny uczniowie z gminy Jaworzynie Śląskiej wraz z opiekunami, poświęcając swój wolny czas, zakasali rękawy i odwiedzili okoliczne cmentarze, aby uporządkować zapomniane groby.

Wolontariusze odwiedzili cmentarz w sobotę, 28 października w ramach akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. – Grupa naszych uczniów i opiekunów z wielkim zapałem zaangażowała się w oczyszczanie zapomnianych mogił, porządkowanie alejek, usuwanie wypalonych zniczy i zapalanie kolejnych. Na pomoc naszych wolontariuszy mogli również liczyć wszyscy, którzy porządkowali groby swoich bliskich. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój wolny czas i udowodnili, że pamięć o zmarłych jednoczy ludzi różnych pokoleń – relacjonuje Magdalena Glińska, jedna z opiekunek grupy.

Z podobną inicjatywą wyszli również uczniowie Szkoły Podstawowej w Pastuchowie. 26 października 15 chętnych uczniów z klas VI-VIII w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu udało się na cmentarz komunalny w Pastuchowie, aby uporządkować zaniedbane groby, pomodlić się i zapalić znicze.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

fot. Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śląskiej, Szkoła Podstawowa w Pastuchowie

Poprzedni artykułRodzaj cery a makijaż permanentny – o czym musi pamiętać każda linergistka?
Następny artykułUkazała się biografia świdnickiego księcia Bolka II Małego. Książki czekają na czytelników [KONKURS]