Strona główna 112 Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy. Miał ponad 2 promile

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy. Miał ponad 2 promile

0

Poważne konsekwencje grożą 57-letniemu mężczyźnie, który kierował autem w stanie nietrzeźwości. Do jego zatrzymania przyczyniła się wzorowa postawa mieszkańca Legnicy, który uniemożliwił nieodpowiedzialnemu kierowcy dalszą jazdę.

W niedzielę około godziny 19.30 funkcjonariusze Posterunku Policji w Słotwinie otrzymali zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy na terenie Lutomi Dolnej. – Do jego zatrzymania przyczyniła się wzorowa postawa mieszkańca Legnicy. Uwagę mężczyzny zwrócił pojazd marki BMW, który jechał całą szerokością jezdni, zjeżdżając od jednego brzegu do drugiego. Taki styl jazdy wzbudził podejrzenia, że kierowca może być nietrzeźwy. Mężczyzna powiadomił służby, a następnie kiedy kierowca BMW zaczął wykonywać manewr cofania, w trakcie którego uderzył jeszcze w ogrodzenie jednej z posesji na terenie gminy Świdnica, zabrał mu kluczyki uniemożliwiając tym dalszą jazdę – relacjonuje Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali wskazanego mężczyznę. – Był to 57-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie mężczyzny. 57-latek został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia – informuje Ząbek. Mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. – Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności – przypomina rzecznik świdnickiej policji.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPoliczono głosy z połowy obwodów w kraju. W naszym okręgu PiS straci jeden mandat?
Następny artykułNietrzeźwy na hulajnodze z amfetaminą w kieszeni