Do dwóch zdarzeń drogowych doszło w piątkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 382 między Świdnicą a Strzegomiem. W wyniku jednego z nich poszkodowane zostały dwie osoby.

Do pierwszego zdarzenia na drodze wojewódzkiej nr 382 doszło przed godziną 17.00 w Nowym Jaworowie. Miała tam miejsce kolizja auta osobowego oraz pojazdu ciężarowego. W wyniku tego zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Na wojewódzkiej trasie Świdnica-Strzegom wystąpiły jednak utrudnienia w ruchu, które doprowadziły do powstania sporego zatoru w obu kierunkach.
Kilka minut później, o godzinie 17.10 na tej samej trasie na wysokości lasu grochotowskiego doszło do wypadku z udziałem czterech pojazdów. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako poważne, a na miejsce skierowano osiem zastępów straży pożarnej, policję oraz zespoły ratownictwa medycznego. – Zderzyły się cztery pojazdy, w tym jeden ciężarowy. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została uwięziona wewnątrz pojazdu – mówi mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. Ostatecznie do szpitala zabrane zostały dwie osoby poszkodowane w tym wypadku.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że 26-letni kierujący pojazdem marki Ford, który jechał w kierunku Świdnicy, postanowił wyprzedzić sznur pojazdów stojących w korku w związku ze zdarzeniem w Nowym Jaworowie. Podczas tego manewru doszło do zderzenia czołowego z pojazdem ciężarowym, który jechał w kierunku Strzegomia. W wyniku uderzenia Ford wpadł na dwa inne samochody, a następnie wypadł poza jezdnię. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.
/mn/
zdjęcia nadesłane przez czytelników portalu Swidnica24.pl; OSP Jaworzyna Śląska
![Pożar warsztatu samochodowo-wulkanizacyjnego [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar-ul-Wroclawska-Swidnica-5-238x178.jpg)
![Pod prąd na skrzyżowaniu w Świdnicy [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/manewry-na-skrzyzowaniu-Komunardow-i-Chrobrego-238x178.jpg)
![Sportowa magia świąt w obozie siatkarek Polonii [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/DSC_1569-238x178.jpg)
![Pożar warsztatu samochodowo-wulkanizacyjnego [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar-ul-Wroclawska-Swidnica-5-100x75.jpg)
![Pod prąd na skrzyżowaniu w Świdnicy [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/manewry-na-skrzyzowaniu-Komunardow-i-Chrobrego-100x75.jpg)

![Pożar w zakładzie lakierniczym w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar-lakiernia-100x75.jpg)


![Muzyczna uczta w Barokowym Zakątku. Wygraj zaproszenia na koncerty! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Petra-Matejova-podczas-Dni-Muzyki-Kameralnej-2025.11.16-2-100x75.jpg)
![Koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)