Strona główna Sport Jeździectwo Finał sezonu w olimpijskiej obsadzie

Finał sezonu w olimpijskiej obsadzie

0

To już ostatnia w tym roku międzynarodowa rywalizacja w jeździeckim triatlonie w Polsce. Ponad 380 koni, 10 tras crossowych oraz jeźdźcy i amazonki światowego formatu… Strzegom October Festival już w czwartek startuje na hipodromie w Morawie.

Zawodnicy z 30 krajów będą rywalizować w 10 konkursach międzynarodowych od poziomu dwóch do czterech gwiazdek w obu formatach, w klasie Intro oraz w młodzieżowym turnieju European Youth Eventing Masters. Rozegrane zostaną także trzy klasy krajowe.

Do udziału w zawodach zgłosili się wybitni wkkwiści, m.in. aktualna mistrzyni olimpijska i wicemistrzyni świata Niemka Julia Krajewski, jej rodak multimedalista Michael Jung – zawodnik, który posiada tytuł mistrza Europy, mistrza świata i mistrza olimpijskiego, Australijczyk Andrew Hoy – prawdziwa legenda jeździeckiego sportu, ośmiokrotny olimpijczyk, sześciokrotny medalista olimpijski oraz Szwedka Sara Algotsson Ostholt – srebrna medalistka olimpijska.

Na strzegomskich arenach zobaczymy także czołowych, polskich zawodników i całe podium tegorocznych mistrzostw Polski w WKKW: Julię Gillmaier, Pawła Warszawskiego i Mateusza Kiempę.

Strzegom October Festiwal startuje w czwartek od próby ujeżdżenia. Cross, czyli najbardziej emocjonująca część jeździeckiego triatlonu będzie rozgrywany aż trzy dni, od piątku do niedzieli, a finałowe próby i wyłonienie zwycięzców nastąpią w weekend podczas konkursów skoków przez przeszkody i crossu.

Wstęp na zawody oraz parking są bezpłatne.

/SHT, FOTO: Mariusz Chmieliński/

Poprzedni artykułŻarów. Dwie osoby ranne w wyniku wybuchu kominka oraz pożaru mieszkania
Następny artykułCzy Świdnicy groziło zalanie? Dlaczego zginęły tysiące chronionych małży? Sprawą zalewu Witoszówka zajął się sąd