Strona główna Kultura Dzień Gier Planszowych już jutro w Świdnicy

Dzień Gier Planszowych już jutro w Świdnicy

0

We wtorek, 10 października Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza do Klubu Bolko na spotkanie z nowoczesnymi grami planszowymi. Duży wybór gier o różnym stopniu trudności dostarczą i wytłumaczą uczestnicy cotygodniowych spotkań Planszówki w Bolko. Wstęp wolny.

Na stołach, przygotowane do rozgrywki, pojawią się takie tytuły jak: Abyss, Diuna, Domek, Holi, Kingdomino, Kroniki zamku Avel, Palec Boży, Sagrada, Santiago, Wsiąść do Pociągu. Będzie możliwość poznać ich zasady i dołączyć do rozgrywki. Znajdzie się też przestrzeń na rozłożenie własnych tytułów i znalezienie współgraczy.

Podstawy wargamingu zaprezentuje społeczność Szkoły Podstawowej w Pastuchowie. Uczniowie zademonstrują rozgrywkę w system „Wrzesień 1939” wydawnictwa First to Fight. Opiekunem grupy jest Pan Paweł Kukliński – pasjonat historii, tegoroczny drużynowy mistrz świata w nowozelandzki system gry bitewnej „Flames of War”, propagator nauki historii poprzez gry figurkowe.

Podczas wydarzenia zostanie też uruchomiony komis, w którym będzie można kupić lub oddać do sprzedaży używane planszówki.

Planszówkowe rozgrywki to nie tylko sposób na relaks i ciekawą rozrywkę, ale także zajęcie, które wspiera rozwój naszej wiedzy i wyobraźni. To prawdziwy sport intelektualny, angażujący kluczowe obszary naszego myślenia, takie jak: pamięć, planowanie, dedukcja, czy liczenie. A co najważniejsze – spotkanie przy grach planszowych to idealna, łącząca pokolenia okazja do spędzenia czasu z innymi ludźmi. Dlatego 10 października zapraszamy do świętowania, edukowania i przede wszystkim grania w gry planszowe!

Dzień Gier Planszowych w Świdnicy
wtorek, 10 października
w godz. od 17.00 do 22.00
Klub Bolko ŚOK (pl. Grunwaldzki 11)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

/komunikat – organizatora/

Poprzedni artykułBoją się używać wodę z wodociągu. Burmistrz umywa ręce?
Następny artykułOrlen daje bony świąteczne, nauczyciele dostaną nagrody specjalne. „Łapówki przedwyborcze”- mówi opozycja