Strona główna 0_Slider Drugie podejście do remontu mostu nad Bystrzycą. Poprzedni przetarg unieważniono

Drugie podejście do remontu mostu nad Bystrzycą. Poprzedni przetarg unieważniono

0

Pięć firm wyraziło zainteresowanie wykonaniem prac remontowych przy moście łączącym ulice Mikołaja Kopernika oraz Wodną w Świdnicy. To drugi przetarg na realizację tego zadania ogłoszony przez świdnicki magistrat. Poprzednie zamówienie zostało unieważnione, bowiem wszystkie oferty złożone w postępowaniu przekroczyły zakładany przez miasto budżet

Przypomnijmy, pierwszy przetarg na wykonanie remontu mostu został ogłoszony na początku września. Na realizację prac Świdnica uzyskała dofinansowanie w wysokości ponad 502 tys. złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, natomiast na sfinansowanie zadania planowano przeznaczyć w sumie 800 tys. złotych. W ramach zadania przewidziano, że remontem objęte zostaną przyczółki, podpory oraz ustrój nośny mostu, konstrukcje stalowe miałyby zyskać zabezpieczenie antykorozyjne, wyremontowana zostałaby nawierzchnia jezdni oraz chodników, a dodatkowo wycięte zostałyby samosiejki rosnące w bezpośrednim sąsiedztwie mostu.

Realizacją prac zainteresowane były trzy firmy, które wyraziły gotowość ich przeprowadzenia za kwoty sięgające od 1 mln 230 tys. do przeszło 2 mln 893 tys. złotych. Wszystkie oferty przekroczyły planowany przez miasto budżet dla tego zadania. W tej sytuacji podjęto decyzję o unieważnieniu postępowania oraz ogłoszeniu nowego przetargu.

Wiadomo już, że do powtórzonego przetargu stanęło pięć firm. Najtańsza ze złożonych ofert opiewa na ponad 963 tys. złotych, a najdroższa na 1 mln 396 tys. złotych. Tym razem na realizację prac miasto przewidziało kwotę 900 tys. złotych. Obecnie wciąż nie wiadomo, czy świdnicki magistrat zdoła wygospodarować w budżecie dodatkowe środki, które pozwolą na wyłonienie wykonawcy. Jeżeli tak się stanie to wybrana w drodze przetargu firma będzie musiała uporać z powierzonym zadaniem w ciągu sześciu miesięcy od daty zawarcia umowy, z wyłączeniem okresu zimowego.

/mn/

Poprzedni artykułJak usługi koparką pomagają w realizacji projektów budowlanych
Następny artykułBydgoszcz stawia na ekologiczne rozwiązania – pompy ciepła na podbój rynku