Świdnicki Sanepid poinformował o wykryciu bakterii z grupy coli w dwóch punktach poboru na terenie gminy Jaworzyna Śląska. Woda nie jest zdatna do użytku w dwóch punktach poboru.

– Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świdnicy informuje, że w próbkach wody pobranych przez przedstawiciela Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Świdnicy w dniu 02 października 2023 r. z sieci wodociągowej stwierdzono w Szkole Podstawowej, Stary Jaworów 38 (kran w toalecie) obecność bakterii grupy coli w liczbie 5 jtk w 100 ml wody oraz bakterii Escherichia coli w liczbie 1 jtk w 100 ml wody oraz Urzędzie Miejskim, ul. Powstańców 3, 58-140 Jaworzyna Śląska (kran w pomieszczeniu socjalnym) obecność bakterii grupy coli w liczbie 2 jtk w 100 ml wody – podaje Powiatowy Inspektor Sanitarny w komunikacie.
Woda w tych punktach nie jest zdatna do użytku, a na polecenie inspektora dostawca ma zapewnić alternatywne źródło dostarczenia wody pitnej.
Zakład Gospodarki Komunalnej, odpowiadający za zaopatrzenie mieszkańców gminy Jaworzyna Śląska w wodę podje, że „spółka podjęła działania naprawcze polegające na dezynfekcji i płukaniu sieci wodociągowej zgodnie z zaleceniami oraz że ze względu na podjęte działania w najbliższych dniach w wodzie może występować wyczuwalny zapach chloru.”
/red./


![Lokalni samorządowcy z wojewodą Anną Żabską rozmawiali o budowie miejsc schronienia [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/DSC_8935-238x178.jpg)



![Kocięta wyrzucone do śmieci. Komunalnicy uratowali im życie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/kotki-4-100x75.jpg)

![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)
![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)