Strona główna Sport Piłka nożna Znamy ćwierćfinalistów piłkarskiego Pucharu Polski

Znamy ćwierćfinalistów piłkarskiego Pucharu Polski [FOTO]

0

We wtorek i w środę wyłonionych zostało osiem zespołów, które wciąż są w grze o sięgnięcie po Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Wałbrzych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Dwie drużyny wyłonione zostały bez większych trudów i bez konieczności wychodzenia na boisko…

W trzeciej rundzie Pucharu Polski na szczeblu naszego okręgu powiat świdnicki miał pięciu swoich przedstawicieli: Victorię Świebodzice, Zjednoczonych Żarów, AKS Strzegom, Granit Roztoka i broniącą trofeum IgnerHome Polonię-Stal Świdnica. Pierwsze dwa zespoły poddały się bez walki, oddając walkowery kolejno Lechii II Dzierżoniów i Górnikowi Wałbrzych, które z automatu znalazły się w najlepszej „8”.

Ciekawie zapowiadał się wtorkowy mecz pomiędzy liderem klasy okręgowej – AKS-em Strzegom a czwartoligowym Piastem Nowa Ruda. Szczególnie gospodarze dali szansę zmiennikom, którzy nieco mniej rywalizowali podczas ostatnich meczów o punkty. Na finiszu lepszy okazał się Piast, wygrywając 4:1. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Błażej Czuchra.

Świetnie spisał się Granit Roztoka, który zwycięsko wyszedł z konfrontacji dwóch spadkowiczów z IV ligi. Podopieczni Kamila Ordy mierzyli się z obecnym wiceliderem wałbrzyskiej okręgówki – Orłem Ząbkowice Śląskie. Do przerwy lepsi byli rywale (2:1), ale po zmianie stron drużynie z Roztoki udało się odwrócić losy meczu. Na listę strzelców w ekipie Granitu wpisali się Grzegorz Mieliwodzki, Tomasz Jędryka i Przemysław Grosiak.

Drugim zespołem z terenu naszego powiatu, który wywalczył przepustkę do ćwierćfinału jest IgnerHome Polonia-Stal Świdnica. Zespół trenera Grzegorza Borowego od pierwszych minut miał sporą przewagę w starciu z aktualnym mistrzem klasy okręgowej – Zdrojem Jedlina-Zdrój, ale długo nie mógł przekuć swojej przewagi na trafienia. Finalnie skończyło się happy-endem i wygraną biało-zielonych w stosunku 4:0 (w lidze z Górnikiem Złotoryja było w sobotę także 4:0 i bez bramek do przerwy…). Dubletami w tym meczu popisali się Damian Chajewski i Kajetan Frankowski.