W wieku 87 lat zmarł Henryk Dylewski – więzień niemieckiego obozu koncentracyjnego w Stutthof w latach 1941-1945, do niedawna prezes strzegomskiego koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, w 2018 roku uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Ziemi Strzegomskiej”.

– Henryk Dylewski był wzorowym obywatelem, wielkim bohaterem, patriotą, wychowawcą kilku pokoleń młodzieży, osobą zaangażowaną w sprawy mieszkańców Strzegomia, dla których poświęcił większość swojego życia, nie szczędząc zdrowia i czasu prywatnego. Władze samorządowe naszego miasta składają najszczersze kondolencje całej rodzinie i bliskim – przekazano w komunikacie Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.
Msza św. żałobna odbędzie się w środę, 27 września o godz. 13.00 w kaplicy cmentarnej w Strzegomiu, po której nastąpi wyprowadzenie i pochowanie zmarłego na cmentarzu komunalnym przy ul. Wałbrzyskiej.
/UM Strzegom, opr. mn/
![Po tragicznej śmierci pieszych nowe ograniczenia i kontrole na krajowej „piątce” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/6a-238x178.jpg)

![Ponad pół tysiąca osób uczciło pamięć ofiar Gross-Rosen podczas Biegu Pamięci [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/20260509_Bieg_Pamieci_w_Rogoznicy-1-238x178.jpg)



![Kolizja trzech aut na Westerplatte [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Westerplatte-kolizja-2026.05.18-2-100x75.jpg)


![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)