Strona główna 112 Zderzenie trzech aut na Esperantystów. Sprawca pijany

Zderzenie trzech aut na Esperantystów. Sprawca pijany [FOTO][Aktualizacja]

0

W poniedziałek około godziny 19.00 doszło do zderzenia trzech samochodów na skrzyżowaniu ulic Esperantystów i Łukasińskiego w Świdnicy.

– Według pierwszych informacji poszkodowane są trzy osoby – mówi mł. bryg. Łukasz Grzelak z KP PSP w Świdnicy. Na miejsce skierowano 3 zastępy straży pożarnej, policję i zespół pogotowia ratunkowego.

Jak informuje dyżurny biura prasowego KWP we Wrocławiu, do zderzenia doprowadził kierowca, który nie wyhamował przed samochodami oczekującymi na zmianę świateł. Renault uderzył w Mini Morrisa, a ten w Volkswagena. Sprawca był nietrzeźwy.

Aktualizacja:

Kierujący pojazdem marki Renault 73-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego nie zachował bezpiecznej odległości od samochodu poprzedzającego, w wyniku czego uderzył w stojący pojazd Mini, natomiast ten w Volkswagena – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Pierwsze badanie przeprowadzone u sprawcy drogowego zdarzenia wykazało, że miał około 1,5 promila alkoholu w organizmie. 73-latek spędził noc w policyjnym areszcie.

/red./

Poprzedni artykułSwidnica24.pl poda wyniki exit poll dla naszego okręgu w wyborczy wieczór 15 października. Współpraca z Ogólnopolską Grupą Badawczą
Następny artykułTIR zablokował ul. Pułaskiego [FOTO][Aktualizacja]