Strona główna 112 Zderzenie ciężarówki z osobówką na rondzie Solidarności. Wśród poszkodowanych roczne dziecko

Zderzenie ciężarówki z osobówką na rondzie Solidarności. Wśród poszkodowanych roczne dziecko [FOTO][Aktualizacja]

0

Do poważnie wyglądającego wypadku doszło na rondzie Solidarności przy wyjeździe ze Świdnicy w kierunku Strzegomia. – Doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym, wśród poszkodowanych jest dziecko – informuje mł. bryg. Łukasz Grzelak z KP PSP w Świdnicy.

Do zdarzenia doszło ok. 18.25. – Na rondzie zderzyły się samochód ciężarowy i osobowy, osobowy dachował. Przed naszym przyjazdem osoby podróżujące osobówką opuściły pojazd o własnych siłach. W aucie było dziecko. Najprawdopodobniej dwie osoby będą wymagały pomocy lekarskiej – mówi zastępca komendanta straży pożarnej.

– W zdarzeniu uczestniczył ciągnik DAF bez naczepy, którym kierował 44-latek oraz osobowy Nissan, którym podróżowały trzy osoby z Wałbrzycha, 70-letni kierowca, 36-letnia kobieta i roczne dziecko. Cała trójka została przewieziona do szpitala – mówi wł. asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Nissanem nie ustąpił pierwszeństwa ciągnikowi podczas jazdy po rondzie.

Na miejsce zostały skierowane zastępy straży pożarnej, policja i pogotowie ratunkowe. Wjazd na łącznik jest zablokowany.

Przejazd został odblokowany ok. 21.00. – Na miejsce zdarzenia powrócił kierowca Nissana i oświadczył, że zarówno on, jak i kobieta z dzieckiem opuścili szpital. Mężczyzna za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem i 12 punktami karnymi – informuje rzeczniczka policji.

/red./

Poprzedni artykułTrwa nabór uzupełniający do najmłodszych drużyn piłkarskich! [ZAPISY]
Następny artykułSobota z oldbojami [TERMINARZ]