Strona główna Kultura Zainspirował ich Juliusz Słowacki. Polska premiera spektaklu wkrótce w Świdnicy

Zainspirował ich Juliusz Słowacki. Polska premiera spektaklu wkrótce w Świdnicy

0

Spektakl inspirowany niedokończonym poematem historiozoficznym Juliusz Słowackiego zagości na deskach świdnickiego teatru. Będzie to podróż przez czas i przestrzeń, gdzie literatura spotyka się z technologią. Polska premiera przedstawienia „Duch. Król-Avatar czyli Słowacki w Metaversum” odbędzie się w poniedziałek, 25 września o godz. 18.00 w Świdnicy. Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki.

Spektakl to nowatorska produkcja, której źródłem inspiracji jest niedokończony poemat Juliusza Słowackiego – „Król-Duch”. Jednak twórcy postawili sobie za cel nie tylko przybliżenie tego dzieła, lecz także skonfrontowanie jego myśli z wyjątkowo współczesnym kontekstem przestrzeni wirtualnej.

Sztuka ta nie jest tylko wizualną ucztą, lecz także intelektualną podróżą. Poprzez unikalne połączenie klasycznego tekstu Słowackiego z nowoczesnymi narzędziami technologicznymi, przenosi widzów w świat pełen kontrastów i pytań. Czy Bóg dał ludziom wolną wolę, czy zostali pozbawieni jej przez wpływy społeczne? Jaki jest sens posiadania własnej tożsamości, gdy można stać się kimkolwiek w wirtualnym świecie?

Warto przygotować się na podróż przez czas i przestrzeń, gdzie literatura spotyka się z technologią, a przemyślenia Słowackiego odczytuje się na nowo w kontekście współczesnej rzeczywistości wirtualnej.

reżyseria: Mateusz Kowalski
choreografia: Anatoliy Ivanov
scenografia: Alicja Jurgielewicz Kowalska
muzyka na żywo: Aram Sayegh, George Sayegh
scenariusz: Andrzej Gliński

obsada:

Duch – Adrianna Kazimierz
Kobieta – Natalia Dinges
Mężczyzna – Stefan Mazur

Spektakl „Duch. Król-Avatar czyli Słowacki w Metaversum”
poniedziałek, 25 września, godz. 18.00
sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury, Rynek 43

wstęp wolny | obowiązują bezpłatne wejściówki
do pobrania na www.bilety.sok.com.pl lub w kasach ŚOK

Produkcja: Instytut Piramowicza. Spektakl powstał w ramach projektu OFF Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

/oprac. AN/
/materiały – Świdnicki Ośrodek Kultury/

Poprzedni artykułByła piękna walka i emocje, a przede wszystkim znakomita frekwencja! [DUŻO ZDJĘĆ / WYNIKI]
Następny artykułŚredniowieczna płyta nagrobna burmistrza Świdnicy przykrywała studnię na podwórzu. Trafiła w nowe miejsce [FOTO]