Strona główna Wydarzenia Świdnica Z pomocą dla potrzebujących maluchów ze Świdnicy. Cztery tony nakrętek w trzy...

Z pomocą dla potrzebujących maluchów ze Świdnicy. Cztery tony nakrętek w trzy miesiące [FOTO]

0

Kolejnych kilka tysięcy złotych udało się zebrać i przekazać na leczenie oraz rehabilitację ciężko chorych świdnickich dzieci dzięki akcji zbierania plastikowych nakrętek, którą w Świdnicy prowadzi Fundacja „Łączy nas Football”.

fot. Fundacja „Łączy nas football”, UM Świdnica

Plastikowe nakrętki skupowane są przez firmy, które poddają je recyklingowi, a następnie wypłacają pieniądze na cele charytatywne. By osiągnąć efekt, potrzeba tysięcy kilogramów. Ich zbieranie znacząco ułatwiło pojawienie się metalowych koszy w kształcie serca, które można napełniać wszelkimi plastikowymi nakrętkami, bez względu na kształt czy kolor, o każdej porze dnia i nocy. O efektach prowadzonej w ostatnich miesiącach zbiórki nakrętek poinformował właśnie Wiesław Żurek z Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football”.

4872 złotych! Taką kwotę przeznaczymy na leczenie i rehabilitację czwórki ciężko chorych świdnickich dzieci. To pieniądze ze sprzedaży 4060 kg (4 tony!) plastikowych nakrętek. Tyle tego plastiku wrzucili świdniczanie do naszych 10 pojemników-serc na przestrzeni około 3 miesięcy. Fakt, że trzeba się przy tym trochę napracować fizycznie – regularnie opróżniając te serca, jednocześnie utrzymując wokół nich stały porządek, przewożąc je do magazynku, następnie załatwiając transport i ładując ręcznie, aby zawieźć to wszystko do firmy recyklingowej. A na końcu trzeba rozliczyć się finansowo z tą firmą i rodzicami chorych dzieciaków. Lekko nie ma, ale ogarniamy – poinformował Żurek za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Dziękujemy świdniczanom którzy regularnie wrzucają te nakrętki do naszych serc. Brawa dla rodziców chorych dzieciaków za zaangażowanie i asertywność – dodał.

/mn/

fot. Fundacja „Łączy nas football”

Poprzedni artykułOdświeżone elewacje wyłaniają się spod rusztowań. Ruszają też remonty kolejnych kamienic w centrum Świdnicy [FOTO]
Następny artykułPacjenci szybciej dostaną pomoc na SOR-ze w Świdnicy? Będzie nowy tomograf i modernizacja