Strona główna Polityka Tylko sześć kobiet na liście kandydatów Nowej Lewicy z okręgu nr 2...

Tylko sześć kobiet na liście kandydatów Nowej Lewicy z okręgu nr 2 do Sejmu [FOTO]

0

Dziesięciu mężczyzn i zaledwie sześć kobiet znalazło się na liście kandydatów Nowej Lewicy do Sejmu w kadencji 2023-2027. Wśród nich jest zaledwie troje mieszkańców powiatu świdnickiego.

Po Konfederacji i Koalicji Obywatelskiej Nowa Lewica przedstawiła na Rynku w Świdnicy drużynę, z jaką startuje w wyborach parlamentarnych 15 października. Jak już informowaliśmy, jedynką jest wieloletni działacz SLD, a później Lewicy, wałbrzyszanin Marek Dyduch. Poza nim nie ma żadnej osoby z doświadczeniem parlamentarnym.

Nowa Lewica, przedstawiająca się jako partia kobiet, w regionie wałbrzyskim do Sejmu zaproponowała głownie mężczyzn. – Staraliśmy się, żeby było więcej, oczywiście normy są tu spełnione. Rozmawialiśmy, żeby było pół na pół, ale z różnych przyczyn panie nam odmawiały, nie dlatego, że mają jakiś afront do nas, ale najbardziej z powodu osobistych spraw – mówi Mark Dyduch. – I też trochę ubolewamy, że jest blisko 40% na naszej liście, tej konkretnej, bo na pozostałych mamy 50 na 50, no ale życie czasami stwarza takie sytuacje.

Na liście nie ma Beaty Moskal-Słaniewskiej, do niedawna jednej z czołowych działaczek Nowej Lewicy, od miesięcy niewidziana na ogólnopolskich wydarzeniach czy konferencjach partii. – Pani prezydent zdecydowała się na ponowne kandydowanie na panią prezydent Świdnicy i gdybyśmy zaprosili ją na listy, pewnie miałaby szansę wygrać i pewnie od razu musiałaby iść do parlamentu, a my chcemy ją tutaj w Świdnicy jeszcze raz. Zresztą to jest uzgodnienie wspólne, ja tu nie mówię tylko we własnym imieniu, bo jest naszym zdaniem bardzo dobrym prezydentem, miasto się prawidłowo rozwija i szkoda byłoby tej kadencji dla niej tracić. Te plany konkretyzujemy na samorząd – wyjaśnia Dyduch.

Na liście powiat świdnicki reprezentują Kornelia Lech, Łukasz Cisoń i Szymon Chojnowski, do niedawna związany z Ruchem Marka Materka.

Lista kandydatów Nowej Lewicy do Sejmu w wyborach parlamentarnych 2023r.:

1.Marek Dyduch 2.Edyta Płaneta-Siewierska 3.Maciej Szlinder 4.Adam Łącki 5.Daria Michalska 6.Dorota Strug 7.Kornelia Lech 8.Anna Stabrowska 9.Łukasz Cisoń 10.Robert Czajkowski 11.Małgorzata Musiałek 12.Artur Gazda 13.Krzysztof Gołosz 14.Paweł Krupa 15.Piotr Sobieralski 16.Szymon Chojnowski

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułZasłużyli na stypendia. Prymusi z nagrodami starosty świdnickiego [FOTO]