Strona główna Wydarzenia Szlachetna Paczka wciąż poszukuje wolontariuszy

Szlachetna Paczka wciąż poszukuje wolontariuszy

0

To już ostatni moment, by zgłosić się do wolontariatu w Szlachetnej Paczce i podczas nadchodzącej edycji mieć realny wpływ na zmianę życia osób w potrzebie. Obecnie potrzebnych jest jeszcze 540 wolontariuszy z województwa dolnośląskiego.

Sercem Szlachetnej Paczki są wolontariusze i wolontariuszki, którzy odwiedzają rodziny, poznają ich historie oraz potrzeby i pośredniczą w przekazywaniu spersonalizowanego wsparcia od darczyńców. – Warto pomagać w Szlachetnej Paczce, ponieważ działa lokalnie. Paczka działa i pomaga osobom, które żyją obok nas, które są samotne i potrzebujące – podkreśla Kamil, jeden z wolontariuszy uczestniczących w akcji.

W ostatniej edycji wolontariusze Szlachetnej Paczki dotarli z pomocą do 15482 rodzin. Wśród nich było około 5 tys. seniorów, prawie 17,6 tys. dzieci i 5 tys. samodzielnych rodziców. Za każdą z tych cyfr kryją się osobiste historie najbardziej potrzebujących, jak również wolontariuszy, którzy doświadczają radości z pomagania innym.

Każda osoba jest na wagę złota. Paczka zmienia na dobre świat potrzebujących, czyli osób, które na co dzień zmagają się z niepełnosprawnością, żyją w ubóstwie, bardzo często są samotne. W zeszłym roku w Szlachetną Paczkę zaangażowało się 12 tys. wolontariuszy. Ile będzie w tym roku? To zależy także od Ciebie. Jeden wolontariusz to szansa na zmianę na dobre w trzech rodzinach. Dołącz do nas! – zachęca do wolontariatu Joanna Sadzik, prezes stowarzyszenia WIOSNA, które organizuje Szlachetną Paczkę.

To ostatni moment, by zgłosić się do wolontariatu w Szlachetnej Paczce. Wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wypełnij krótki formularz i poczekaj na kontakt rekrutera. Miej realny wpływ na zmianę małych światów rodzin z Twojej najbliższej okolicy w województwie dolnośląskim – namawiają organizatorzy akcji.

/Szlachetna Paczka, opr. mn/

Poprzedni artykułAktywne lekcje w Świebodzicach
Następny artykułLiderzy dolnośląskiego biznesu wybrani. Wręczenie statuetek już za tydzień