Strona główna Polityka Świdniczanie jadą na Marsz Miliona Serc do Warszawy

Świdniczanie jadą na Marsz Miliona Serc do Warszawy

0

Zamiast planowanych czterech do Warszawy pojedzie 5 autokarów z mieszkańcami powiatu, które chcą wziąć udział w Marszu Miliona Serc, organizowanym przez Koalicję Obywatelską w Warszawie. Wyjazd autokarowy ze Świdnicy przygotowała Platforma Obywatelska, ale wiele osób wybiera się innymi środkami transportu.

Świdniczanie i mieszkańcy powiatu świdnickiego uczestniczyli także w  opozycyjnym marszu 4 czerwca. Fot. udostępnione w mediach społecznościowych przez Jana Dzięcielskiego

– Chętnych na organizowany przez nas wyjazd było znacznie więcej niż możliwości, część osób jedzie własnymi samochodami, tak jak ja – mówi szef powiatowej Platformy Piotr Fedorowicz. – To ostatni moment, by pokazać, że jest o co walczyć. To wybory o wszystko – mówi przewodniczący PO w powiecie. – Albo będziemy potrafili powiedzieć nie rujnowaniu pozycji Polski, albo będziemy zmierzać ku bezwzględnej dyktaturze i samolizolacji. PiS myśli, że w kampanii można powiedzieć wszystko, a potem się to odwróci. Nie, to się nie odwróci.

Marsz rozpocznie się 1 października o godzinie 12.00 na rondzie Dmowskiego, a później przejdzie 4-kilometrową trasą przez ul. Marszałkowską, Świętokrzyską, rondo ONZ, ul. Jana Pawła II i zakończy się na rondzie „Radosława”.

/red./

Poprzedni artykułBezwładnego psa ciągnął za rowerem
Następny artykułKompletujemy garderobę dziecięcą na zimę – o czym trzeba pamiętać?