Strona główna Polityka Świdnica ma nowego radnego

Świdnica ma nowego radnego [FOTO]

0

Podczas piątkowej sesji Rady Miejskiej w Świdnicy ślubowanie złożył nowy radny. Michał Zastawny objął wakujący mandat po śmierci Mariusza Kuca.

Mariusz Kuc zmarł 31 sierpnia w wieku 47 lat. W Radzie Miejskiej w Świdnicy VIII kadencji był członkiem Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Współpracy Międzynarodowej oraz Komisji Rewizyjnej. W środowisku sportowym znany był jako wieloletni trener boksu. Był również nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2. W związku ze śmiercią mandat Mariusza Kuca został wygaszony i uruchomiona została procedura mająca na celu obsadzenie wakatu w Radzie Miejskiej.

Zgodnie z kodeksem wyborczym, mandat radnego objął kandydat, który w ostatnich wyborach samorządowych startował w tym samym okręgu wyborczym z tej samej listy wyborczej, uzyskał kolejno największą liczbę głosów i nie utracił prawa wybieralności. W tym przypadku był to Michał Zastawny, którego w 2018 roku poparło 193 głosujących.

Nowy radny złożył ślubowanie podczas LVII sesji Rady Miejskiej, 28 września 2023 roku. – Michał Zastawny to świdnicki przedsiębiorca i społecznik, pełnomocnik wyborczy mojego Komitetu Wyborczego w wyborach samorządowych w 2018 roku. Doświadczenie zdobywał pracując między innymi w administracji rządowej oraz w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Działalność społeczną zaczynał w ramach Świdnickiego Stowarzyszenia Kupców, Restauratorów i Przedsiębiorców – Kaduceusz, którego był założycielem. Czynnie udziela się promując sport oraz zdrowy tryb życia działając z lokalnymi fundacjami i klubami – przywołuje prezydent Świdnicy.

/mn/

fot. Mariusz Ordyniec

Poprzedni artykułPremier Morawiecki z wyborczą kampanią w regionie. W Świdnicy ponownie obiecał budowę trasy S5 [FOTO/VIDEO]
Następny artykułSiłacze powalczą o Puchar Świdnickiego Dzika. Zawody już w sobotę w Galerii Świdnickiej