Strona główna Sport Inne Radunia widoczna coraz mocniej na wojewódzkiej mapie!

Radunia widoczna coraz mocniej na wojewódzkiej mapie! [FOTO]

0

Blisko 50 młodych zawodników z terenu całego województwa wystartowało w pierwszym Dolnośląskim Grand Prix żaków (rocznik 2013 i młodsi) w tenisie stołowym. Na starcie imprezy rozgrywanej w Miliczu nie zabrakło reprezentantów UKS-u Radunia Tąpadła.

– Do walki przystąpiło sześcioro naszych zawodników. Wiedzieliśmy, że są bardzo dobrze przygotowani do zawodów, ponieważ odbyliśmy dwa domowe obozy we własnej sali, trenując dwa, razy dziennie. Część dzieci trenowała również podczas zgrupowania w Zielonej Górze, skąd wywodzą się podopieczni legendarnego olimpijczyka – Lucjana Błaszczyka. Pozytywnym zaskoczeniem na pewno jest trzecia lokata w województwie zdobyta przez walecznego Stanisława Ludkowskiego, który w drodze na podium eliminował kolejno rywali m.in. ze Strzelina, czy Wrocławia. Nieznacznie przegrał wejście do finału, mimo że do rywalizacji przystąpił z odległym, dwunastym numerem startowym. Cieszy fakt, że stawiamy czoła dużym klubom, dysponującym lepszymi warunkami treningowymi (nasza sala ma zaledwie 130m2), czy finansowymi – relacjonuje trener UKS-u Radunia Tąpadła, Michał Drozd.

Kolejnymi pozytywami jest również gra kolejnych naszych adeptów tenisa stołowego. Wszyscy osiągnęli życiowe wyniki, jak chociażby Łucja Kołodziej, która nie ustępowała w grze dziewczynkom stającym już na podium imprez wojewódzkich. – Solidną grą zaprezentowali również Dawid Drozd, Wiktoria Czernicka, wygrywając pięciosetowy pojedynek o 10. lokatę, Emilka Tomala rywalizująca z rok starszymi dziewczynkami, czy 8-letnia Hania Paściak, która przyjechała po doświadczenie przed startami w kategorii skrzatów. Do końca tygodnia ogłoszona zostanie kadra dzieci, które pojadą już o poranku 29 września walczyć w eliminacjach do Grand Prix Polski w Zielonej Górze, ale wcześniej ponieważ już za tydzień czeka nas rywalizacja w kategorii młodzików, która będzie rozgrywana w Brzegu Dolnym – dodaje Michał Drozd.

Później miejsca dzieci UKS-u Radunia Tąpadła:
3. Stanisław Ludkowski
6. Dawid Drozd
7. Łucja Kołodziej
10. Wiktoria Czernicka
13. Emilka Tomala
16. Hania Paściak

/MDvR, FOTO: UKS Radunia Tąpadła/

Poprzedni artykułWe wrześniu pierwsza edycja Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych w sezonie 2023/2024
Następny artykułZmiany w I lidze. Prezentujemy aktualny skład drużyn i terminarz rozgrywek