Gospodarzem gminnych uroczystości inaugurujących nowy rok szkolny 2023/2024 była Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej. 4 września edukację w 6 gminnych szkołach podstawowych rozpoczęło 1370 uczniów.

– Miło was widzieć, was rodziców i nauczycieli. Wszystkim uczniom życzę wszystkiego dobrego, aby omijały Was nieszczęścia. Niech zdobyta wiedza, odkrywanie świata umożliwia wam osiąganie sukcesów, a szkoła niech będzie miejscem, do którego przychodzi się z chęcią. W Szkole Podstawowej w Lutomi Dolnej przewidujemy duże remonty w oparciu o środki zewnętrzne. Jeżeli wniosek zostanie zaakceptowany, zostanie przeprowadzona termomodernizacja obiektu – zapowiedziała wójt gminy Teresa Mazurek.
/UG Świdnica/
![Gmina Świdnica. Uroczyście zakończono rok szkolny i pożegnano dyrektorów trzech podstawówek [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/KONIEC_ROKU_SZKOLNEGO_GMINA2026414-238x178.jpg)

![Prymusi i osobowości roku w szkołach gminy Świdnica z nagrodami [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/PRYMUSI_OSOBOWOSCI_2026123-238x178.jpg)






