Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Od poprawy estetyki po integrację. Mieszkańcy Pastuchowa zadbali o swoją miejscowość

Od poprawy estetyki po integrację. Mieszkańcy Pastuchowa zadbali o swoją miejscowość [FOTO]

0

Napisali wniosek, pozyskali środki i upiększyli teren przy przystanku w swojej miejscowości, a na finał zorganizowali piknik rodzinny połączony z wiejskimi letnimi igrzyskami sportowymi. Mieszkańcy Pastuchowa pokazali, jak można się integrować, działając przy tym na rzecz rozwoju i poprawy estetyki sołectwa.

Dzięki 8 tys. zł dofinansowania, jakie mieszkańcy Pastuchowa pozyskali z budżetu województwa w ramach „Przedsięwzięcia promujące ideę odnowy wsi” wsparcie społeczności lokalnych w inicjatywie „Odnowa Wsi Dolnośląskiej”, udało im się upiększyć teren przy przystanku. Wspólnymi siłami pod koniec lipca go uporządkowali. W kolejnych tygodniach zamontowali na nim nową tablicę informacyjną, kupili donice i dokonali nowych nasadzeń. Całkowity koszt zadania oszacowano na 10 tys. złotych.

W sobotę, 9 września uroczyście odsłonięto tablicę informacyjną. Organizatorzy – aktywna grupa ludzi działających na rzecz wsi: Koło Gospodyń Wiejskich, sołtys, Rada Sołecka, radny Arkadiusz Stelmach, OSP Pastuchów i seniorzy – zaprosili mieszkańców do wspólnej zabawy w ramach pikniku rodzinnego podsumowującego projekt oraz XIV letnich wiejskich igrzysk sportowych. Uczestnicy rozegrali turniej piłkarski. Sześcioosobowe drużyny rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: 13-17 lat oraz powyżej 18 lat. Oprócz turnieju rywalizowano także w innych konkurencjach sportowych, m.in. ringo i wieloboju. Dla najmłodszych przygotowano konkurs plastyczny „Co się podoba w naszej miejscowości”.

Podczas pikniku strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pastuchowie tradycyjnie organizowali przejażdżki wozem strażackim, które jak zawsze cieszyły się dużą popularnością. Dla wszystkich uczestników przygotowano poczęstunek: kiełbaski z grilla, frytki, gofry oraz pyszną, orzeźwiającą lemoniadę.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

fot. Pastuchów – nasza wieś/Facebook

Poprzedni artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ulica Pułaskiego
Następny artykułŚwiadectwo Energetyczne: Twój Kompleksowy Przewodnik