Strona główna Wydarzenia Świdnica Od poniedziałku drogowe utrudnienia i objazdy. Rusza remont Kraszowickiej

Od poniedziałku drogowe utrudnienia i objazdy. Rusza remont Kraszowickiej

0

Do końca listopada 2024 roku mają zostać zrealizowane prace związane z remontem ostatniego odcinka ulicy Kraszowickiej. W poniedziałek wykonawca drogowej inwestycji przystąpi do robót. Będzie to wiązało się z zamknięciem przejazdu na przebudowywanym fragmencie ulicy i wprowadzeniem zmian w organizacji ruchu.

ulica Kraszowicka (zdjęcie archiwalne)

Remontu doczeka się kilometrowy odcinek ulicy Kraszowickiej, od skrzyżowania z ulicą Torową do ulicy Bystrzyckiej, na wyjeździe ze Świdnicy. – W ramach inwestycji zaplanowano przebudowę jezdni, budowę ciągu pieszo rowerowego, kanalizacji deszczowej i oświetlenia – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Prace pochłoną ponad 7 mln 361 tys. złotych.

W związku z rozpoczęciem drogowej inwestycji zmotoryzowaniu muszą liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu. – Utrudnienia w ruchu pojazdów pojawią się od poniedziałku, 4 września. Wtedy zostanie wyłączony z ruchu odcinek ul. Kraszowickiej od przejazdu kolejowego do ul. Bystrzyckiej. Prosimy o zwracanie uwagi na nowe oznakowanie i stosowanie się do wyznaczonych objazdów – dodaje rzecznik świdnickiego magistratu.

mat. UM Świdnica

/mn/

Poprzedni artykułPorcelana, zegary, a może kajak? Wrześniowa giełda staroci na świdnickim Rynku [FOTO/VIDEO]
Następny artykułUczcili pamięć ofiar II wojny światowej. Uroczystość na terenie muzeum Gross-Rosen [FOTO]