Strona główna Artykuł sponsorowany Od jakiego wieku jest LEGO?

Od jakiego wieku jest LEGO?

0

Wielu rodziców chcących sprawić radość swoim pociechom sięga po klocki z serii Lego. To świetny wybór ponieważ klocki tej marki to świetna zabawa, ale również sposób, aby pobudzić u dziecka logiczne myślenie i wyobraźnię. Aktualnie nie sposób zliczyć propozycji Lego. Bez trudu można znaleźć w sklepach proste zestawy dla małych dzieci, jak i bardziej skomplikowane zestawy dla dzieci starszych. Ale od jakiego wieku jest Lego i jak dobrać klocki do potrzeb dziecka?

  1. Klocki Lego Duplo dla najmłodszych dzieci
  2. Lego dla dzieci w wieku 4 – 6 lat
  3. Jak wybrać klocki Lego dla dziecka w podstawówce?
  4. Dla starszych dzieci – Lego City lub Lego Star Wars
  1. Klocki Lego Duplo dla najmłodszych dzieci

To, że Lego jest popularne wśród nastolatków i dzieci w podstawówce wiadomo od dawna. Problem pojawia się, kiedy zestaw ma trafić w ręce najmłodszych dzieci. Na szczęście producent klocków Lego znalazł sposób na to, aby jego produkty trafiły także w rączki najmłodszych. Na rynku możemy znaleźć klocki z serii Lego Duplo, które przystosowane są dla małych dzieci, przed 12 miesiącem życia. Różnią się one od klasycznych zestawów większymi elementami oraz jasnymi kolorami.

  1. Lego dla dzieci w wieku 4 – 6 lat

Dla dzieci, które pewniej już posługują się klockami i przede wszystkim nie połykają drobnych elementów dobrym wyborem będą bardziej rozbudowane zestawy. Seria Lego Spiderman świetnie nada się dla chłopca, z kolei Lego Mario może stanowić uniwersalny wybór zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki.

Od serii Duplo różnią się tym, że elementy są nieco mniejsze, jednak wciąż obfitują w ostre, wyraźne kolory. Dziecko musi też złożyć więcej elementów, aby w pełni cieszyć się swoim zestawem.

  1. Jak wybrać klocki Lego dla dziecka w podstawówce?

Dzieci w szkole podstawowej mają już bardziej rozwiniętą wyobraźnię, a tym samym większe oczekiwania. W takim przypadku doskonale sprawdzi się Lego Disney oferujące więcej elementów, a tym samym więcej frajdy ze składania zestawu.

  1. Dla starszych dzieci – Lego City lub Lego Star Wars

Wybierając Lego dla dziecka warto kierować się przede wszystkim jego wiekiem, ale także zainteresowaniami. Aktualnie producent najpopularniejszych na świecie klocków oferuje wiele serii, nawiązujących do filmowych produkcji, czy gier komputerowych.

Dla starszych dzieci i nastolatków dobrym pomysłem, rozwijającym ich zdolności manualne oraz wyobraźnię będą zestawy z serii Lego Technic oraz Lego Creator.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułSprzedaż dywanu kosztowała ją 1400 złotych
Następny artykułMiała być galeria handlowa, jest dziura i klepisko. Co dalej z Zaułkiem Świętokrzyskim?