Strona główna Artykuł sponsorowany Jak mieszać ze sobą kolory drewna aby do siebie pasowały?

Jak mieszać ze sobą kolory drewna aby do siebie pasowały?

0

Dodanie pikanterii do Twojego wnętrza czy wyglądu zewnętrznego zależy od odważnych wyborów w projektowaniu.

zegar-drewniany-w-obręczy Monochromatyczność nadaje spójności, kreując minimalistyczną prezentację. Lecz dla konstruktorów, artystów rzemieślniczych i designerów wnętrz, którzy lubią różnicę, przeróżne barwy i odcienie drewna jako bazowego materiału mogą być dopracowane do perfekcji.

Harmonia, motyw i równowaga to kluczowe elementy stylowego zakończenia, gdy mieszamy tony drewna w procesie projektowania. Delikatność może być sekretem osiągnięcia efektu „wow” w komponowaniu różnych tonacji drewna. Niezależnie od tego, czy łączysz różne tony drewna w salonie, jadalni, kuchni, sypialni, czy nawet łazience (jak na przykład dwutonowy drewniany organizer łazienkowy z pasującymi kubeczkami na szczoteczki), dekorowanie przy użyciu różnych tonów drewna ma zadziwiać.

Polegaj na swoim twórczym instynkcie. Połączenie ciemnych i jasnych mebli może tworzyć idealne zestawienie, jeśli zdecydujesz się zestawić ciepłe i zimne odcienie drewna. Ale komponowanie odcieni drewna, które wydają się być bez wysiłku dobrane, nie powinno opierać się na przypadkowym doborze. Tak jak zrównoważone drewno zyskało renomę jako najdoskonalszy surowiec odnawialny, będący doskonałym wyborem dla osób dbających o środowisko, kreowanie różnorodności tonów drewna w pomieszczeniu wymaga artystycznego spojrzenia, serca i duszy wytrawnego rzemieślnika oraz świadomości ekologicznej.

Konfiguracje tonów idealne dla każdego gustu

Nieistotne, czy preferujesz elegancką chatkę w górach, ekskluzywne uzdrowisko, urokliwą leśną chatę czy designerski loft, opcje kombinacji motywów wnętrz, które z harmonią łączą barwy drewna, są bezgraniczne.

Próbując odtworzyć te unikatowe przestrzenie we własnym domu, pozwól sobie na wizualną inspirację. Eksploruj wyglądy i stylizacje, które sprawdzają się zarówno pod kątem designu, budżetu, jak i możliwości reprodukcji. Odkryj, dlaczego i jak umiejętne łączenie tonacji drewna polega na wykorzystaniu elementu podstawowego, jak ciemne lub jasne słoje i barwy, i podkreśleniu lub skontrastowaniu głównego materiału z przeciwstawnymi tonami. Stworzenie stylu pełnego gościnności zależy od zachowania spójności tematycznej. Dostawcy drewna/materiałów budowlanych, strony z projektami wnętrz oraz miejscowi artyści mogą pomóc poradą i/lub zaopatrzeniem.

Możesz uzyskać różnorodne style i wykończenia dzięki kosztowo efektywnym rozwiązaniom podczas komponowania tonów drewna, jako elementu wewnętrznego czy zewnętrznego. Starannie skomponowane tarasy, framugi okienne, sufity i żaluzje dodają zainteresowania i walorów wizualnych każdej elewacji. Również mieszanie gatunków drewna w jednym pomieszczeniu może być tak łatwe, jak zbudowanie kontrastującej półki na książki dla pracowni czy biblioteki. Rozważ zakup ciemnego stołu do jadalni i sparowanie go z jasnymi krzesłami, lub na odwrót. Złagodź różnice w tonacjach drewna poprzez dodatki takie jak barwne dywany, obrazy i rośliny pokojowe. Komponowanie ciepłych i chłodnych odcieni drewna ma na celu dodanie niespodziewanego akcentu do każdego stylu wnętrzowego czy eksterieru. Tworzenie i dekorowanie różnymi odcieniami drewna jest ograniczone tylko przez twoją wyobraźnię.

zegar-plaster-drewnaUstalanie stylu a ekologia

Prawdziwe uroki, przyjemność dla oka oraz indywidualny styl drewna nie są jedynie użyteczne i pełne klasy, ale przynoszą również długoterminowe korzyści.

Drewno szlachetnie się starzeje, a jego skomplikowane słoje mogą być efektywnie użyte w całkowicie białym wnętrzu czy też do równoważenia kamieniarskich detali, elementów sanitarnych, porcelanowej posadzki i ścian z tynku. Konstruktorzy mogą myśleć o zestawieniu fasady z ciemnego drewna z wewnętrznymi panelami drewnianymi w jaśniejszym wykończeniu. Nowoczesne mieszkania także zyskują na unikalności, łącząc żeliwne ramy okienne z ciepłem ekologicznego drewna.

Cykl życiowy drewna jako najbardziej zrównoważonego surowca jest gwarantowany przez jego naturalne procesy. Fundamentalnie, drewno przyciąga ekologicznie i estetycznie, dzięki swoim żywotnym, dynamicznym i rozwijającym się właściwościom — oraz fakcie, że jest naturalnie odnawialne (czyli drewno jest uprawiane, zbierane, używane w sposób zrównoważony, a ten proces jest kontynuowany).

Magazynujące właściwości drewna również walczą ze zmianami klimatycznymi. Ponieważ około 50 procent suchej masy drewna to węgiel, który jest pochłaniany podczas wzrostu i magazynowany przez całe życie. Dodatkowo, zawartość węgla (tj. energia potrzebna do produkcji i transportu materiału na miejsce użycia) jest znacznie niższa dla drewna niż dla innych materiałów budowlanych takich jak stal, aluminium czy beton.

Można również zredukować swój ślad węglowy, dokonując zakupów lokalnie i współpracując z dostawcami, projektantami i specjalistami, dla których priorytetem jest przyszłość drewna jako odnawialnego surowca.

Przyjęcie różnorodnych odcieni drewna ma za zadanie zintegrować producentów i konsumentów w łańcuchu dostaw. Przede wszystkim, wybierając drewno jako podstawowy materiał lub na dekoracje i dodatki, przyczyniamy się do ochrony środowiska i dobrobytu branży zrównoważonego drewna.

Piękne i unikalne produkty z drewna w różnych odcieniach brązu znajdziecie na stronie https://cudazdrewnaonline.pl/

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułJesienne smakowitości na październikowym Targu Ziemi. Na gości czekać będzie kilkudziesięciu wystawców
Następny artykułSprzedaż dywanu kosztowała ją 1400 złotych