Strona główna Wydarzenia Żarów Gmina Żarów będzie dziękować za plony. Sprawdź program oraz mapę parkingów

Gmina Żarów będzie dziękować za plony. Sprawdź program oraz mapę parkingów

0

Barwny korowód dożynkowy, prezentacja wieńców, msza święta dziękczynna, pyszności na dożynkowych stołach, konkursy i wspólna zabawa taneczna z gwiazdą tegorocznych dożynek gminy Żarów. W sobotę, 9 września w Imbramowicach odbędzie się gminne święto plonów.

Tradycyjnie będzie to okazja do wspólnego świętowania oraz podziękowania rolnikom za zebrane plony. Będziemy celebrować wiejskie zwyczaje, dziękować za zbiory, podziwiać wieńce, stoiska, smakować wybornych potraw – jednym słowem będzie to święto rolników, jak i lokalnych rękodzielników, w tym Kół Gospodyń Wiejskich i gminnych stowarzyszeń – zapowiadają organizatorzy.

Na terenie Imbramowic udostępnione zostaną miejsca parkingowe, z których będzie można korzystać podczas święta plonów. – Do Imbramowic można również dojechać pociągiem. Zachęcamy tych z Państwa, którzy nie mają możliwości dojechać na dożynki gminne w Imbramowicach samochodem, aby skorzystać z usług kolei. Rozkład jazdy oraz ceny biletów dostępne są na stronie internetowej Kolei Dolnośląskich – zachęcają żarowscy urzędnicy.

Program dożynek gminnych w Imbramowicach

  • godz. 13.00 Msza Święta w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Imbramowicach
  • godz. 14.00 przejście w korowodzie dożynkowym na boisko sportowe w Imbramowicach
  • godz. 14.30 uroczyste otwarcie dożynek gminnych i ogłoszenie konkursów „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy” i kulinarny „Złota Makutra” – Szarlotkowe Fantazje
  • godz. 15.00 „Misterium Chleba” – program artystyczny w wykonaniu Ludowo-Estradowego Zespołu Mokrzeszów
  • godz. 15.30 występy zespołów lokalnych
  • godz. 17.00 gwiazda dożynek Czadoman
  • godz. 18.30 ogłoszenie wyników konkursów
  • godz. 19.00 zabawa taneczna z zespołem Walter Band

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułSpóźniony klient zakłócający ciszę nocną, zakrwawiony mężczyzna w centrum, ranny kot. Interwencje straży miejskiej
Następny artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Rynek