Strona główna Sport Piłka ręczna Drudzy podczas turnieju Fundacji Sławomira Szmala!

Drudzy podczas turnieju Fundacji Sławomira Szmala!

0

Znakomicie spisali się zawodnicy ŚKPR-u Świdnica, występujący pod szyldem Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy im. Polskich Podróżników i Odkrywców na bardzo prestiżowym Turnieju Młodych Talentów Fundacji Sławomira Szmala w Kielcach. Drużyna trenerki Justyny Curyl wywalczyła drugie miejsce, ustępując jedynie gospodarzom. Sukces cieszy tym bardziej, że świdniczanie byli jedną z najmłodszych drużyn w zawodach.

Turniej odbył się w dniach od 31 sierpnia do 2 września. Wystartowało osiem drużyn. Nasz zespół wygrał komplet trzech meczów w grupie (18:17 z SP 4 Piaseczno, 35:24 z SP Biłgoraj i 25:17 z ZSO Mielec), a w półfinale zwyciężył SP Głogów 24:14. Wreszcie w wielkim finale świdniczanie zmierzyli się z SP 25 Kielce. Po kapitalnym widowisku i zaciętej, twardej grze ostatecznie nieco lepsi okazali się kielczanie (18:15). Trzecia lokata przypadła piłkarzom ręcznym z Głogowa.

Młode Szare Wilki zdobyły powszechne uznanie, a ich gra została doceniona przez uczestników turnieju tym bardziej, że w wielu zespołach byli chłopcy urodzeni w 2009 roku, podczas gdy ŚKPR wystawił zespół złożony z zawodników z rocznika 2010 i 2011!

Najlepszym graczem świdnickiej drużyny uznany został Filip Paluch, ale Justyna Curyl podkreślała znakomitą postawę wszystkich swoich podopiecznych. – Jestem dumna, że chłopaki tak pięknie powalczyli ze starszymi przeciwnikami. Finał z Kielcami to był prawdziwy ogień, bardzo mocny i bardzo wyrównany mecz. Oba zespoły prowadziły na zmianę, wynik rozstrzygnął się w samej końcówce.

Podczas kilkudniowego pobytu w Kielcach nadarzyła się też okazja, aby w tamtejszej Hali Legionów obejrzeć inaugurację nowego sezonu w PGNiG Superlidze i mecz mistrza Polski – Industrii Barlinek Kielce z Chrobrym Głogów (44:24). Była to okazja do zobaczenia w akcji jednej z najlepszych drużyn w Europie, ale też zebrania autografów i zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć z gwiazdami piłki ręcznej.

SP 105 (ŚKPR): Wasilewicz, Kopeć – Banaś, Kula, Kozar, Włudyka, Stramek, Sawicki, Święs, Chmielewski, Matlak, Ożóg, B. Miedziński, F. Paluch, S. Kocjan.

/ŚKPR/

Poprzedni artykułZabrali gości w podróż do przeszłości. Obóz średniowieczny stanął w Nowicach [FOTO/VIDEO]
Następny artykułNocny wypadek na Staszica. Auto rozbite na płocie posesji, sprawca uciekł [FOTO]