Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Z myślą o pacjentkach i nowo narodzonych dzieciach. Wsparcie trafiło do świdnickiego...

Z myślą o pacjentkach i nowo narodzonych dzieciach. Wsparcie trafiło do świdnickiego Latawca

0

Pulsyksometry, ciśnieniomierze, otoskop laryngologiczny, termometry oraz wyprawki dla noworodków i ich mam zostały przekazane przez stowarzyszenie „Jaworzyńska Pozytywka” do świdnickiego szpitala „Latawiec”. – Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie wszystkim zaangażowanym w inicjatywę! – wyrazili wdzięczność medycy.

Klinika Pediatrii i Chorób Infekcyjnych we Wrocławiu oraz oddział ginekologiczno-położniczy z pododdziałem noworodkowym w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym „Latawiec” w Świdnicy otrzymały od stowarzyszenia sprzęt medyczny, który będzie przydatny w codziennym funkcjonowaniu i pomoże pacjentom. – Łącznie za kwotę 3.091,88 zł zakupiliśmy i przygotowaliśmy na wyposażenie oddziałów szpitalnych 35 sztuk sprzętu medycznego: pulsyksometry, aparaty do mierzenia ciśnienia, otoskop laryngologiczny, termometry bezdotykowe – wyliczają członkowie stowarzyszenia. Na tym jednak nie koniec wsparcia.

3 sierpnia na oddział ginekologiczno-położniczy szpitala „Latawiec” przekazaliśmy też 20 wyprawek dla najbardziej potrzebujących mam i ich nowo narodzonych dzieci. Rożki niemowlęce, kocyki, art. higieniczne niezbędne po porodzie i w pierwszych chwilach życia na pewno przydadzą się. Dziękujemy pracownikom szpitali za świetną komunikację w sprawie najpilniejszych potrzeb i serdeczną atmosferę. A dla Was – nasi darczyńcy – wielkie brawa. To dzięki Waszym datkom, darowiznom i wsparciu dzieje się dobro – informują.

„Jaworzyńska Pozytywka” nieformalnie działa ponad 10 lat, a formalnie jako stowarzyszenie od 2021 roku, wspierając chore i potrzebujące dzieci, często pomagając w realizacji ich marzeń. Organizowali już wizytę małych księżniczek na zamku czy spotkanie z komandosem. Działają dzięki wsparciu darczyńców. Zbiórka wyprawek dla mam i ich nowo narodzonych dzieci prowadzona była w lipcu.

/UM Jaworzyna Śląska, SP ZOZ Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPlenerowy koncert w Parku Młodzieżowym odwołany
Następny artykułŚwięto miłośników fotografii w Świdnicy po raz 37. Znany jest już program