Strona główna Artykuł sponsorowany Wywóz gruzu – co warto wiedzieć na temat tej usługi?

Wywóz gruzu – co warto wiedzieć na temat tej usługi?

0

Każdy, nawet niewielki remont lub budowa sprawiają, że pozostaje po nich sporo różnego rodzaju gruzu i odpadów, które musimy zagospodarować, zanim uda nam się od nowa zaprowadzić porządek. Nie możemy ot tak po prostu wyrzucić ich do zwykłego kosza na śmieci. Z poniższego tekstu dowiesz się, czym tak naprawdę jest wywóz gruzu, dlaczego jest on ważny i na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy świadczącej tę usługę.

Czym tak naprawdę jest usługa pod nazwą wywóz gruzu?

Wywóz gruzu to usługa, w ramach której uprawniona do jej wykonywania firma odbiera odpady, transportuje do wyznaczonego miejsca i zajmuje się zagospodarowaniem odpadów budowlanych powstałych w wyniku remontu lub budowy. Mogą to być odpady różnego rodzaju:
– gruz zmieszany,
– czysty gruz,
– odpady niebezpieczne,
– czy odpady zmieszane.

Istnieją produkty np.: azbest, wełna mineralna, które wymagają odseparowania od reszty gruzu. Również wywóz papy można traktować jako osobną usługę.
Każdy rodzaj odpadów wymaga innego sposobu postępowania, dlatego warto już na wstępie założyć, że mogą nam się przydać co najmniej dwa różne kontenery lub tzw. worki biga bag, które wystarczą, o ile odpadów jednego typu nie ma zbyt wiele.

Dlaczego wywóz odpadów jest w dużym stopniu uregulowany?

Wywóz odpadów budowlanych jest w dużym stopniu uregulowany przez prawo i podlega nadzorowi organów administracji publicznej. Jest to konieczne ze względu na ochronę środowiska i zdrowia ludzi. Nieprawidłowe składowanie lub usuwanie odpadów budowlanych może prowadzić do zanieczyszczenia gleby, wody i powietrza oraz stanowić zagrożenie dla zwierząt i roślin. Ponadto niektóre odpady budowlane są niebezpieczne dla ludzi (wydzielają toksyny).

Czy wywóz odpadów budowlanych musi odbywać się wyłącznie w kontenerach?

Nie. Wywóz gruzu w kontenerach to najbardziej powszechna nazwa usługi co nie oznacza, że wywóz odpadów nie może odbywać w workach big bag. Worki big bag to duże worki o pojemności od 1 do 2 m3, wykonane z mocnego materiału włókienniczego. Są one przeznaczone do transportu materiałów sypkich, np. piasku, żwiru czy gruzu. Zaletą worków big bag jest to, że są one łatwe w użyciu i przechowywaniu. Można je zamówić przez internet, napełnić odpadami budowlanymi i zamknąć. Po zakończeniu remontu można zadzwonić do firmy świadczącej usługę wywozu gruzu i umówić się na odbiór worków.

kontener na odpady budowlane

Wywóz gruzu Warszawa – gdzie szukać sprawdzonych firm?

Na terenie Polski działa wiele firm zajmujących się wywozem gruzu. Problem w tym, że z reguły nie znamy żadnej z nich. Jeśli nie możemy liczyć na opinię znajomych, warto poszukać informacji w internecie. Wówczas mamy szansę natrafić na firmę Redskip, która świadczy swoje usługi na terenie Warszawy i okolic, ale również w kilku innych miastach. To, co wyróżnia Redskip to jak twierdzi firma kompleksowa obsługa. Firma realizuje:
– wywóz odpadów,
– wywóz śmieci,
– podstawia różnej wielkości kontenery na śmieci i gruz,
– bierze na siebie utylizację oraz zapewnia konkurencyjne ceny.

To na co warto również zwracać uwagę to czy wybrana przez nas firma ma odpowiednie uprawnienia i zezwolenia do wywozu odpadów budowlanych. Nie wahajmy się pytać o niezbędne certyfikaty.

Podsumowanie

Jak widać, wywóz gruzu to usługa, która może nam znacznie ułatwić życie podczas remontu lub budowy. Dzięki niej możemy skupić się doborze elementów wnętrza, zamiast martwić się o to, co zrobić z odpadami budowlanymi, które powstały w wyniku prac. W żadnym razie jednak nie wolno lekceważyć sobie wywozu gruzu i traktować ich jako zwykłych śmieci.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułWrocławska dominacja na świdnickim piachu [FOTO/WYNIKI]
Następny artykułRój pszczół na zjeżdżalni, gniazdo os przy przejściu dla pieszych. Coraz więcej interwencji