Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Upiększają swoją wieś

Upiększają swoją wieś [FOTO]

0

Mieszkańcy Pastuchowa postanowili wspólnie działać na rzecz rozwoju i poprawy estetyki swojej miejscowości. Dzięki dofinansowaniu w wysokości 8 tys. złotych, jakie pozyskali z budżetu województwa, m.in. zamontują nową tablicę informacyjną i dokonają nowych nasadzeń. Wspólnymi siłami uporządkowali już teren, na którym stanie tablica.

fot. Pastuchów – nasza wieś/Facebook

26 lipca mieszkańcy sołectwa zakasali rękawy i wysprzątali teren w centrum wsi. To tu stanie nowa tablica informacyjna, zostaną zamontowane donice i posadzone kwiaty. W lutym koło gospodyń wiejskich „Fit Babki” z Pastuchowa złożyło do Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu wniosek o wsparcie społeczności lokalnych w inicjatywie „Odnowa Wsi Dolnośląskiej”. W maju odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. KGW „Fit Babki” Pastuchów otrzymało 8 tysięcy złotych na renowację tablicy informacyjnej i zasadzenie kwiatów w centrum wsi.

Projekt ma na celu wymianę tablicy służącej społeczności lokalnej do komunikacji oraz upiększenie terenu poprzez zamontowanie donicy i nasadzenie roślin kwitnących. Zaangażowaliśmy mieszkańców, zarówno dużych jak i małych w uprzątnięcie terenu. Przed nami montaż tablicy, ustawienie donic i nasadzenia. Na koniec zaprosimy wszystkich na festyn sołecki – mówi sołtys wsi Danuta Stelmach.

W realizację zadania włączyła się aktywna grupa ludzi działających na rzecz wsi: Koło Gospodyń Wiejskich, sołtys, Rada Sołecka, OSP Pastuchów i seniorzy. Całkowity koszt zadania oszacowano na 10 tys. złotych. Wszystkie prace zakończą się do października 2023 roku.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/
fot. Pastuchów – nasza wieś/Facebook

Poprzedni artykułRuszył częściowy remont krajowej „trzydziestki piątki”. Drogowcy apelują o ostrożność [FOTO]
Następny artykułPrawo handlowe: co każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć?