Strona główna Wydarzenia Strzegom Strzegomskie święto zumby. Profilaktyka raka piersi głównym przesłaniem tanecznej imprezy

Strzegomskie święto zumby. Profilaktyka raka piersi głównym przesłaniem tanecznej imprezy [FOTO/VIDEO]

0

Ponad 300 uczestników oraz 22 instruktorów z kraju i zagranicy wzięło udział w jubileuszowej 10. edycji Strzegomskiego Maratonu Zumba Love. Zebrane podczas charytatywnej imprezy środki zostaną przeznaczone na profilaktykę raka piersi.

Po dziewięciu edycjach charytatywnych maratonów, podczas których pomagaliśmy konkretnym osobom potrzebującym, przyszedł czas aby skupić się na zdrowiu wszystkich kobiet. Tematem jubileuszowego wydarzenia jest różowa wstążka – międzynarodowy symbol oznaczający walkę z rakiem piersi. Chcemy w ten sposób uświadomić naszym córkom, koleżankom, mamom, że zdrowie i życie to najwyższa wartość, o którą trzeba zadbać – tłumaczy organizatorka wydarzenia Ewa Zapolna z Ewa Zumba Team.

Maraton odbył się w sobotę, 19 sierpnia na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu. Gościem specjalnym był Tony Mosquera – instruktor zumby pochodzący z Columbii. – Cieszymy się bardzo, że po raz kolejny miasto stało się charytatywną, zumbową stolicą Polski. Zebrane podczas imprezy środki przeznaczymy na profilaktykę raka piersi, w tym m.in. na zakup pomocy dydaktycznych – fantoma do ćwiczenia wykrywania nowotworów oraz organizację warsztatów edukacyjnych dla kobiet w Strzegomiu – dodaje Zapolna. Zapowiada zarazem, że pierwsze z nich odbędą się na 27 października.

/Radio Sudety 24, opr. mn/

Poprzedni artykułZakaz Wjazdu na finał muzycznej części świdnickich targów [FOTO/VIDEO]
Następny artykułMoje wakacje 2023. Wyślij zdjęcie i wygraj nagrody [KONKURS]