Strona główna 0_Slider Ponad 150 rysowników tworzy w Świdnicy. Rozpoczął się II Festiwal Miejskiego Szkicowania...

Ponad 150 rysowników tworzy w Świdnicy. Rozpoczął się II Festiwal Miejskiego Szkicowania [FOTO]

0

Artyści zarówno z Polski, jak i z innych krajów – Wielkiej Brytanii, Turcji, Norwegii czy Stanów Zjednoczonych – łącznie ponad 150 osób – bierze udział w II już Festiwalu Miejskiego Szkicowania w Świdnicy. Miłośnicy rysowania już od rana uwieczniają Świdnicę i można ich spotkać w różnych zakątkach miasta. Świdnickie święto rysunku potrwa do 15 sierpnia.

Miłośnicy rysowania – urban sketchingu zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy już tworzą swoje artystyczne opowieści o Świdnicy. W sumie w Świdnicy rysuje, szkicuje, maluje około 150 osób z Polski, ale też z innych krajów – chociażby z Czech, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Norwegii, Szwajcarii czy Stanów Zjednoczonych.

Miejscy rysownicy będą codziennie uczestniczyć w prelekcjach, spacerach ze szkicownikiem, warsztatach zarówno w plenerze, jak i we wnętrzach świdnickich zabytków oraz w licznych konkursach. Niektóre z wydarzeń są otwarte dla każdego zainteresowanego spróbowaniem swoich sił w rysowaniu „tu i teraz”.

W programie festiwalu znalazły się także Targi Artykułów Plastycznych, podczas których będzie można obejrzeć, przetestować i kupić wiele produktów przydatnych nie tylko dla rysowników. Na stoiskach prowadzone będą również demonstracje różnych narzędzi i technik artystycznych.

Wejściówki na płatne warsztaty rozeszły się w 24 godziny. Pozostałe wydarzenia jak m.in. dema, sketchwalkingi czy targi są bezpłatne. Każdy więc może na nie przyjść i posłuchać ciekawych rzeczy. Zapraszamy – zachęcają organizatorki z grupy Urban Sketchers Poland.

Tegorocznym wydarzeniom towarzyszy również wystawa szkiców polskich Urban Sketcherów w Galerii Fotografii, na której można zobaczyć mnóstwo prac prezentujących zabytki czy ciekawe zakątki, panoramy z różnych miejscowości. – Są to szkice uczestników Urban Sketchers Poland z całej Polski i nie tylko. Będą one eksponowane do 14 sierpnia, później w Galerii Fotografii pojawi się wystawa szkiców powstałych w trakcie festiwalu – informowały organizatorki.

Wystawa festiwalowa wraz z rozdaniem nagród zakończy podobnie jak w poprzednim roku świdnickie święto rysunku. Wybrane zwycięskie prace znajdą się także m.in. na pocztówkach. Samą ekspozycję będzie można podziwiać do końca sierpnia.

Ze szczegółowym programem wydarzenia – trwającego od 12 do 15 sierpnia zapoznać się można na stronie – www.uskpoland.pl. Aktualne wydarzenia, konkursy można śledzić na facebooku na profilach – urbansketchingfestival lub ukspoland.

/AN/
/Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułPodróż do średniowiecza. Trwa Turniej Rycerski [FOTO]
Następny artykułZderzenie motocykla z osobówką na trasie Świdnica-Strzegom [FOTO]