Strona główna Wydarzenia Świdnica Nowy rozkład jazdy autobusów od poniedziałku

Nowy rozkład jazdy autobusów od poniedziałku

0

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego, od 4 września zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy w świdnickiej komunikacji miejskiej. Wprowadzonych zostanie kilka korekt związanych z przebiegiem tras autobusowych.

Od 4 września 2023 roku (poniedziałek) obowiązywać będzie zmieniony rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Świdnicy – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik świdnickiego magistratu, wyliczając wśród najważniejszych zmian:

  • zmianę fragmentu trasy przejazdu dla kursów linii nr 41 i 43, która przebiegać będzie przez ulicę Kościelną i ulicę Saperów w obu kierunkach,
  • wprowadzenie nowego wariantu przejazdu dla wybranych kursów linii nr 6 przez ulicę Przemysłową i ulicę Szarych Szeregów,
  • wprowadzenie dodatkowego kursu linii nr 50 w wariancie od pl. św. Małgorzaty do pl. Grunwaldzkiego wg trasy przejazdu.

W zawiązku z oddaniem do ruchu al. Niepodległości wprowadza się: kursowanie linii nr 1, 6 i 7 według pierwotnego przebiegu trasy (pl. Grunwaldzki – al. Niepodległości – pl. Drzymały – Westerplatte); kursowanie linii zamiejskich według obowiązującego modelu objazdowego, tj. z przystankami początkowymi i końcowymi przy pl. Grunwaldzkim – wylicza Dzwonkowska.

Urząd Miejski prosi pasażerów o zapoznanie się z nowymi rozkładami jazdy, które od 2 września będą rozwieszone na przystankach, a także będą dostępne na stronie internetowej Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Świdnicy.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułRadni apelują o zmiany w świdnickim PSZOK-u. Co na to prezydent miasta?
Następny artykułOd 15 lat bawią i wzruszają. Grupa Teatralna Dorosłych zaprasza na spektakl urodzinowy