Strona główna 112 Niewybuchy wykopane podczas remontu drogi i na polu. Policjanci apelują o ostrożność...

Niewybuchy wykopane podczas remontu drogi i na polu. Policjanci apelują o ostrożność [FOTO]

0

Na terenie powiatu świdnickiego regularnie odnajdywane są różnego rodzaju niewybuchy, pochodzące najczęściej z okresu II wojny światowej. Pomimo iż stare, zardzewiałe i na pozór niegroźne, w rzeczywistości, pomimo upływu lat, nadal mogą być bardzo niebezpieczne. Ostatnio na takie „znaleziska” natrafiono na terenie gmin Strzegom oraz Dobromierz.

Wczoraj w godzinach porannych podczas prac polowych na terenie gminy Strzegom w miejscowości Godzieszówek ujawniony został niewybuch. Z kolei na terenie gminy Dobromierz w miejscowości Borów niewybuch odkopano podczas remontu drogi. O ujawnionych przedmiotach natychmiast został powiadomiony dyżurny świdnickiej komendy. Na miejsce skierowani zostali policjanci z grupy minersko-pirotechnicznej, którzy potwierdzili fakt ujawnienia niewybuchów w postaci skorodowanych pocisków pochodzących najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej – informuje mł. asp. Michał Rzepecki z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Oba miejsca ujawnienia niebezpiecznych znalezisk zostały zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu saperskiego z Głogowa.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia takich przedmiotów. W żadnym wypadku nie próbujmy ich na własną rękę odkopywać, przenosić, czy też rozbrajać. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem. Poza faktem, iż ryzykujemy własnym życiem i zdrowiem, mogą nas wówczas spotkać także sankcje karne – przypomina Rzepecki.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułSukienka dla dziewczynki – Wyjątkowy strój dla małych księżniczek
Następny artykułCo warto wiedzieć o karcie EKUZ?