Nasadzone wzdłuż remontowanego odcinka alei Niepodległości drzewa nie będą zasłaniać oznakowania drogowego oraz opraw oświetleniowych. W trakcie ich wzrostu drzew, ich korony będą odpowiednio korygowane – informuje świdnicki magistrat.

– Przejeżdżając odnawianą aleją Niepodległości zauważyłem dziwną rzecz. Przed samym znakiem drogowym kierunku i miejscowości E-2a zostały posadzone drzewa. Ładnie to wygląda, jednak za rok, jak drzewa troszkę się rozrosną, to swoim szczytem zasłonią całkowicie ten znak. Nie wiem, czy ktoś przemyślał tę sytuację i czy jest to jeszcze do poprawienia – zwrócił uwagę jeden z mieszkańców. Jego wątpliwość dotyczącą widoczności znaku drogowego przekazaliśmy do świdnickiego magistratu.
– Zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków, aby zachować historyczny charakter alei, posadzone zostały drzewa bardzo odporne i wytrzymałe na warunki drogowe. Są to glediczie trójcierniowe, odmiana skyline. Ich wyboru dokonał inspektor dendrologiczny. Pień tego drzewa będzie wysoki, a korona będzie tak uformowana żeby nie zasłaniać znaków, opraw oświetleniowych, itp. W trakcie wzrostu drzew, ich korony będą odpowiednio korygowane – tłumaczy Magdalena Dzwonkowska, rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy.
/mn/
zdjęcia nadesłane przez czytelnika portalu Swidnica24.pl
![Kajaki i rowery wodne na zalewie, majówka przy bosmanacie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/otwarcie-sezonu-zalew-Witoszowka-w-Swidnicy-1-maja-2026-23-238x178.jpg)
![Lewica świętowała 1 Maja [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Swieto-Pracy-w-Swidnicy-1-maja-2026-Nowa-Lewica-Plac-Grunwaldzki-8-238x178.jpg)


![Uderzył w słup, zatrzymał się na ogrodzeniu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/page-1-100x75.jpg)

![Świdnicki sąd podjął decyzję w sprawie aresztu dla Borysa B. podejrzanego o zastrzelenie 26-latka [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/po-posiedzeniu-aresztowym-Borysa-B-2026.04.30-2-100x75.jpg)

![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)
![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)