Strona główna 112 Możliwe wezbrania na rzekach. IMGW wydało ostrzeżenie, RCB rozsyła alert

Możliwe wezbrania na rzekach. IMGW wydało ostrzeżenie, RCB rozsyła alert

0

Z uwagi na występujące i prognozowane opady deszczu Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu wydało ostrzeżenie hydrologiczne II stopnia dotyczące możliwych wezbrań i przekroczeń stanów ostrzegawczych na rzekach w regionie.

mat. IMGW

Występujące oraz prognozowane opady deszczu będą powodowały wzrosty stanów wody do strefy wody wysokiej i miejscami do przekroczenia stanów ostrzegawczych. Lokalnie może dochodzić do przekroczenia stanu alarmowego. Największe wzrosty spodziewane są od wieczora 5 sierpnia do południa 6 sierpnia, a maksymalne stany wody w niedzielę 6 sierpnia lub w nocy z niedzieli na poniedziałek – informuje Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu. Wydane ostrzeżenie II stopnia obowiązywać będzie od godziny 15.00 w sobotę do godz. 9.00 w poniedziałek.

Według danych IMGW (stan na godz. 14.50 w sobotę) na rzekach regionu nie odnotowano dotychczas przekroczeń stanów ostrzegawczych.

W mocy pozostaje meteorologiczne ostrzeżenie I stopnia dotyczące intensywnych opadów deszczu. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyła do mieszkańców regionu Alert RCB o treści: „Uwaga! Dziś i jutro (05/06.08) intensywne opady deszczu. Przygotuj się na ewentualne podtopienia. Śledź komunikaty pogodowe”.

/IMGW, opr. mn/

Poprzedni artykułPotańcówka pod chmurką odwołana z uwagi na pogodę
Następny artykułZwycięska próba generalna biało-zielonych! [FOTO]