Strona główna Sport Inne Martyna Janaszek ze srebrem mistrzostw Starego Kontynentu!

Martyna Janaszek ze srebrem mistrzostw Starego Kontynentu!

0

Trwa fantastyczny sezon w wykonaniu pochodzącej z Żarowa Martyny Janaszek. Zawodniczka reprezentująca na co dzień barwy Centrum Formy Dąbrowa Górnicza sięgnęła po srebrny medal podczas odbywających się we Frncji Mistrzostw Europy w wyciskaniu klasycznym sztangi leżąc.

European Championship 2023 Equipped and Classic Bench Press for Open/Masters/Junior/Subjunior… Pod takim właśnie szyldem odbywają się mistrzostwa Starego Kontynentu. Impreza rozgrywana jest w dniach 31 lipca – 6 sierpnia we francuskim Merignac. Martyna Janaszek wystartowała w kategorii Subjunior – junior do lat 18, w wadze do 57 kg. Po trudnej i zaciętej walce, żarowianka zdobyła finalnie srebrny medal mistrzostw w wyciskaniu leżąc klasycznym.

Ostatnie miesiące są niesłychanie udane dla Martyny. Pod koniec maja tego roku nasza zawodniczka zdobyła dwa złote i jeden srebrny medal podczas Mistrzostw Świata Juniorów 2023 w Republice Południowej Afryki, a miesiąc później w Sierpcu (województwo mazowieckie) została mistrzynią Polski. Teraz do swojego bogatego dorobku dorzuciła srebro mistrzostw Starego Kontynentu.

/MDvR, FB: Gmina Żarów/

Poprzedni artykułŚwidnica mogła być na trasie tegorocznego Tour de Pologne. Czesław Lang zapraszał do współpracy