Strona główna Wydarzenia Żarów Żarowski park przechodzi przemianę

Żarowski park przechodzi przemianę [FOTO]

0

Do końca roku mają zakończyć się prace związane z rewitalizacją Parku Miejskiego w Żarowie. Inwestycja prowadzona jest w ramach większego projektu obejmującego również odnowę stawu miejskiego. Na realizację obu zadań przeznaczono ponad 5,2 mln złotych. 

W pierwszym etapie rewitalizacji parku miejskiego prace prowadzone były na Alei Dębowej, gdzie przykryty został rów i ukształtowany teren wzdłuż samej Alei. Dokonano również korekty korony drzew, zdemontowano stare ławki i rozebrano zadaszenie sceny. W tej chwili prace koncentrują się przy wykonaniu nowej nawierzchni drogi.

Drugi etap prac przy rewitalizacji parku rozpoczął się od inwestycji drogowych i kanalizacyjnych. Obecnie wykonywana jest nowa nawierzchnia drogi z kostki granitowej wraz z remontem istniejącej kanalizacji deszczowej. Po zakończeniu budowy drogi rozpocznie się przebudowa alejek. Przypomnę, że zakres tej inwestycji oprócz przebudowy drogi przy pałacu, obejmuje także ukształtowanie górki saneczkowej, odtworzenie stawu suchego wraz z kładką, budowę toalety wraz z instalacjami wod-kan., budowę altany z naturalną nawierzchnią, montaż obiektów małej architektury (ławki, kosze na śmieci itp.), budowę instalacji oświetlenia parkowego oraz montaż monitoringu – mówi Agnieszka Gołuch z Urzędu Miejskiego w Żarowie.

To będzie piękne miejsce na spacery, ale na razie musimy jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, wykonawca inwestycji ma czas do końca roku, aby zrealizować wszystkie zadania. Nadzór nad inwestycją prowadzą konserwator zabytków, inspektor nadzoru, dendrolodzy, a także pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie – zaznacza Magdalena Pawlik z żarowskiego urzędu.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułBańkowa zabawa na terenie Czerwonych Koszar [FOTO/VIDEO]
Następny artykułOgrywamy w sparingu wicemistrza grupy zachodniej IV ligi [FOTO]