Przestępcy cały czas udoskonalają metody kradzieży pieniędzy podczas transakcji internetowych i szukają okazji, by wyłudzanie danych jak najbardziej przypominało bezpieczne płatności. Podstępu nie podejrzewała 43-latka z powiatu świdnickiego, która skorzystała z platformy, wskazanej przez oszustów i dała im dostęp do konta, co bez skrupułów wykorzystali.

– Kobieta na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż cztery ręczniki. Na odzew zainteresowanej osoby nie trzeba było długo czekać. Na platformie sprzedażowej odezwała się osoba chętna, a zaraz po tym sprzedająca otrzymała informację, że jej produkt został kupiony. By dopełnić formaliści, sprzedająca miała podać adres mailowy w celu potwierdzenia tego zakupu. Na ten adres przesłana została wiadomość z możliwością przeniesienia na platformę sprzedażową oraz z dalszymi instrukcjami i z koniecznością wyboru swojego banku, co kobieta uczyniła. Następnie wprowadziła dane do logowania w bankowości elektronicznej. W ten sposób oszuści uzyskali dostęp do jej konta. Nie próżnowali i jak się okazało, zdążyli wykonać 2 przelewy na łączną kwotę trzech tysięcy złotych – opisuje mł. asp. Magdalena Dzwonkowska z KPP w Świdnicy.
Przy sprzedaży internetowej warto zachować szczególną ostrożność.
/opr. red./




![Kolizja ambulansu z osobówką w Mrowinach [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/page-8-100x75.jpg)

![I po obiedzie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/straz-pozarna-3-—-kopia-100x75.jpg)


![Koncert Wiedeński 2 Orkiestry Księżniczek w Szczawnie-Zdroju [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/001-100x75.jpg)
![Wyjątkowy koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym wkrótce w Świdnicy. Wygraj zaproszenie! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)