Strona główna Kultura Świdnicki konkurs wokalny 2023. Ostatnie dni na zgłoszenia!

Świdnicki konkurs wokalny 2023. Ostatnie dni na zgłoszenia! [AKTUALIZACJA]

0

Trwa nabór chętnych do udziału w konkursie wokalnym organizowanym przez Świdnicki Ośrodek Kultury. W puli nagród 1500 zł oraz występ z livebandem świdnickiego muzyka i pedagoga Darka Jarosa. Termin składania zgłoszeń przedłużono z 30 lipca do 6 sierpnia.

Koncert lokalnych artystów w ramach Świdnickich Recenzji Muzycznych w styczniu 2022 roku, fot. Artur Ciachowski

Konkurs realizowany jest w ramach projektu Świdnickich Recenzji Muzycznych. – To działanie, które daje lokalnym artystom i fanom muzyki wpływ na repertuar koncertowy Świdnickiego Ośrodka Kultury. Od 3 lat organizowaliśmy koncerty coverów najnowszych utworów polskiej muzyki popularnej, które wykonywali zaproszeni przez nas goście. Teraz masz szansę do nich dołączyć! – informuje Świdnicki Ośrodek Kultury.

Obecnie trwają zgłoszenia do pierwszego etapu tegorocznego konkursu wokalnego. Zgodnie z regulaminem repertuar konkursowy jest ograniczony do utworów polskich artystów, wydanych w latach 2022-2023. Chęć udziału w konkursie można wysyłać on-line, najpóźniej do 6 sierpnia (termin przedłużony). Regulamin i kartę zgłoszeniową można znaleźć na stronie organizatora.

Najlepsi wykonawcy zostaną zaproszeni do występu podczas koncertu finałowego, który odbędzie się 26 sierpnia na plenerowej scenie w jednym ze świdnickim klubów w ramach cyklu Muzyka Mi Leży. Laureaci, oprócz nagród finansowych – w puli jest 1500 zł, dostaną  też możliwość występu w ramach koncertu Świdnickich Recenzji Muzycznych planowanego w 2024 roku.

/oprac. AN/
/materiały organizatora – ŚOK/

Poprzedni artykułNowi strażacy zdali egzamin. Mogą już brać udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych [FOTO]
Następny artykułZderzenie rowerzysty z autem osobowym na placu św. Małgorzaty. 86-latek trafił do szpitala