Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdnica areną europejskich mistrzostw w szachach

Świdnica areną europejskich mistrzostw w szachach

0

Od jutra w Świdnicy gościć będą najlepsi szachiści w kategoriach wiekowych 50+ i 65+, którzy rywalizować będą w Drużynowych Mistrzostwach Europy Seniorów w Szachach. Mistrzostwa zostaną rozegrane w dniach 12-20 lipca, a miejscem rozgrywek będzie Hotel Esperanto.

Drużynowe Mistrzostwa Europy Seniorów rozgrywane są pod egidą Europejskiej Unii Szachowej już po raz 22 (od 2000 roku). Po raz drugi mistrzostwa te rozgrywane są w Polsce. Start zapowiedziało 28 drużyn z 13 krajów. Łącznie do mistrzostw zgłoszono 129 zawodników, w tym aż 12 arcymistrzów, 2 arcymistrzynie i 17 mistrzów międzynarodowych – informuje świdnicki magistrat.

Zmagania drużynowych Mistrzostw Europy Seniorów będzie można śledzić na stronie zawodów, możliwy będzie również wstęp na salę gry w Hotelu Esperanto. Rozgrywki z wyjątkiem ostatniej rundy rozpoczynają się o godz. 15.00. – W weekend 15-16 lipca zapraszamy też na dwa turnieje towarzyszące, rozgrywane również w świdnickim Hotelu Esperanto: w sobotę na turniej szachów szybkich dla dzieci i młodzieży do lat 16, w niedzielę na otwarty turniej szachów błyskawicznych – zachęcają miejscy urzędnicy.

/opr. mn/

Poprzedni artykułBadania rynku i analiza konkurencji: Jak agencja SEO/SEM pomaga dostosować strategie do potrzeb klienta
Następny artykułOd jutra Festiwal Góry Literatury w Świdnicy. Wśród gości Joanna Bator i Katarzyna Bonda [PROGRAM]