Strona główna Wydarzenia Strażacy ćwiczyli na wrakach

Strażacy ćwiczyli na wrakach [FOTO]

0

Doskonalenie działań ratunkowych związanych z uwalnianiem osób uwięzionych w pojazdach w wyniku wypadków drogowych było głównym celem szkolenia zorganizowanego przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

W ostatnim czasie strażacy z jednostek JRG PSP Świdnica, JRG PSP Świebodzice oraz uczestnicy szkolenia podstawowego strażaków ratowników Ochotniczej Straży Pożarnej brali udział w doskonaleniu zawodowym, dotyczącym uwalniania osób uwięzionych podczas zdarzeń komunikacyjnych. Strażacy doskonalili umiejętności wykorzystania i posługiwania się sprzętem hydraulicznym oraz zapoznawali się z budową pojazdów pod kątem konieczności usuwania, cięcia czy rozginania konstrukcji pojazdów, w celu dotarcia do poszkodowanych. Również była to możliwość przetestowania niedawno nabytych przez KP PSP w Świdnicy narzędzi elektrycznych – informuje st. kpt. Krzysztof Sapko z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

Ćwiczenia zostały przeprowadzone dzięki wsparciu stacji demontażu pojazdów ze Strzegomia, która udostępniła samochody niezbędne do przeprowadzenia doskonalenia zawodowego.

/KP PSP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykuł9 powodów, dla których powinieneś spróbować skoków ze spadochronem w tandemie
Następny artykułDlaczego warto skorzystać z usług agencji eventowej?