Strona główna Sport Pływanie Neptuny walczyły w MP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Neptuny walczyły w MP w Ostrowcu Świętokrzyskim [FOTO]

0

Czwórka reprezentantów Klubu Sportowego Neptun Świdnica wzięła udział w ostatni weekend w Mistrzostwach Polski 2023 w pływaniu w kategorii 14-latków. Na starcie krajowego czempionatu rozgrywanego w Ostrowcu Świętokrzyskim znaleźli się Natalia Bogielczyk, Martyna Jaros, Anika Kudarewska i Patryk Cichoń.

Występ trzeba zaliczyć do bardzo udanych. Świdniczanie walczyli, bili własne rekordy życiowe i odgrywali ważne role jeśli chodzi o końcową klasyfikację. Dodajmy, że aż siedmiokrotnie nasi reprezentanci znaleźli się w finałach A i B, co należy uznać za świetny rezultat. Bardzo dobre wyniki zanotowała między innymi Natalia Bogielczyk, która wywalczyła 7. miejsce w Polsce na dystansie 200 metrów stylem motylkowym i 11. lokatę (zwycięstwo w finale B) na 400 metrów stylem zmiennym. Świetnie też poszło Patrykowi Cichoniowi, który był ósmy na 400 metrów stylem dowolnym i dziewiąty na 200 metrów stylem dowolnym. – Teraz czas na zasłużony odpoczynek, a 16-latkowie już za 2 dni rozpoczną rywalizację podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Gliwicach – komentują przedstawiciele klubu.

/MDvR, FOTO: Neptun Świdnica/

Poprzedni artykuł„Amerykański żołnierz” rozkochał 29-latkę przez sieć i naciągnął ją na 30 tys. złotych. „Zapewniał o swoim uczuciu i obiecywał szybkie spotkanie”
Następny artykułWakacyjny urlop samochodem. O czym warto pamiętać?