Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Komorów gospodarzem dożynek gminy Świdnica. Muzyczną gwiazdą imprezy będzie zespół Piersi

Komorów gospodarzem dożynek gminy Świdnica. Muzyczną gwiazdą imprezy będzie zespół Piersi

0

Ruszyły przygotowania do tegorocznego święta plonów gminy Świdnica, które odbędzie się 27 sierpnia w Komorowie.

Dożynki to święto gminy Świdnica i najpiękniejszy obrzęd związany z pracą rolnika. W naszej gminie są one przepełnione staropolską symboliką ludową i są świętem wszystkich rolników, sadowników, ogrodników, pszczelarzy a nade wszystko mieszkańców. W tym roku w przygotowanie dorocznego Święta Plonów aktywnie zaangażowali się mieszkańcy sołectwa Komorów, współgospodarze uroczystości. Od kilku miesięcy uczestniczą w spotkaniach organizacyjnych z sekretarz gminy Jadwigą Generowicz i dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji Krzysztofem Jasem. Efekt tych spotkań poznamy w sierpniu, ale już teraz jesteśmy przekonani, że wśród wielu atrakcji zaplanowanych na ten dzień, każdy znajdzie coś dla siebie – informuje Janusz Waligóra, rzecznik Urzędu Gminy Świdnica.

27 sierpnia dożynki w Komorowie – zgodnie z tradycją – rozpocznie korowód dożynkowy. Następnie na boisku sportowym odprawiona zostanie polowa Msza święta dziękczynna, a po liturgii rozpoczną się dożynkowe obrzędy. Muzyczną gwiazdą dożynek będzie zespół „Piersi”. Tradycyjnie podczas uroczystości prezentować się będą nasze sołectwa z pysznymi produktami lokalnymi i specjałami przygotowanymi na to wyjątkowe Święto Plonów gminy Świdnica. Wieńce i stragany dożynkowe oceni komisja konkursowa, a przybyli gości i mieszkańcy gminy będą mogli oddać swoje głosy w kategorii na najpiękniejszy wieniec publiczności – zapowiada Waligóra.

/UG Świdnica, opr. mn/

fot. Zespół Piersi

Poprzedni artykuł„Tour de Konstytucja” w Świdnicy. Sędzia Tuleya o roli edukacji obywatelskiej przed wyborami [FOTO]
Następny artykułWypadek na krajowej „piątce” pod Mielęcinem. Trzy osoby trafiły do szpitala